U14 opět vítězí - nad Basketbal TJ Svitavy

Královští Sokoli – Basketbal TJ Svitavy 71:35 (34:14)

Ke čtvrtému utkání žákovské ligy U14 jsme nastoupili v neděli v třebešské hale proti již tradičnímu
soupeři ze Svitav. Do utkání jsme nastupovali v roli favorita a nutno podotknout, že tato role nám
příliš nesvědčí. Nicméně začátek byl z naší strany koncentrovaný a to hlavně v obranné činnosti.
První koš jsme soupeři povolili až za stavu 7:0 a až do 9. minuty to vypadalo hodně slušně (vedení
13:2). Pak ovšem soupeř kontroval třemi koši v řadě a snížil na 13:8 po první části. Druhá pětka Svitav
byla bez lídra týmu Tomáše Bryšky hodně oslabená, takže bylo potřeba soupeři výrazněji odskočit,
což se i podařilo, ale bohužel jen částečně, když na koš jsme se vždycky hodně nadřeli.
Druhou kvartu jsme tedy vyhráli 21:5 a celkově vedli o 20 bodů. Třetí čtvrtka se nám sice střelecky
vydařila nejlépe (26 bodů), ale zato obrana se příliš nevytáhla a obdržela 15 bodů (v ostatních
kvartách jen 8, 6 a 6). I přesto jsme si vybudovali nedostižný náskok 31 bodů (60:29) a v poslední
části se tak mohlo postupně prostřídat na hřišti hned 14 hráčů. I tuto část jsme nakonec dokázali
vyhrát (11:6) a tím pádem připisujeme již třetí ligovou výhru v sezóně (oproti jedné prohře).
Celkově opět naše obrana jasně kralovala nad naším útokem, což už je v podání kluků tradice. Z
individualit je třeba vyzvednout výborné střídání Patrika ve třetí čtvrtině, když během cca 2,5 minut
na hřišti dokázal dát 7 bodů v řadě. Speciální pochvalu za výbornou obranu zaslouží duo pivotů