U14 – Můžeme hrát s každým!

Královští sokoli - Jižní Supi 62:58
V páteční dohrávce jsme zavítali na palubovku Jižních Supů! Do velmi těžkého zápasu jsme vstupovali jako jasní outsideři. O tom, také vypovídala zápasová bilance domácího týmu, který dokázal zvítězit již 6x a pouze jedenkrát neuspěl. Zápas, ale ukázal sílu našeho týmu! Od začátku jsme hráli výborný basketbal, hlavně na obrané polovině! Po 2. Čtvrtině jsme prohrávali o pouhých 10 bodů! Poté to začalo! Sokoli do druhého poločasu vlétli jako uragán… Soupeř nevěděl, co vymyslet na naši výbornou obranu na naší obranné polovině. Kupil jednu ztrátu za druhou a my jsme z toho těžili z rychlých protiútoků! Po dramatické koncovce jsme přetlačili domácí tým a došli jsme si k senzačnímu vítězství 62:58!

Body: Slawisch 20, Bubeníček 16, Říha 8, Kodera 7, Holub 6, Fijala 5, Váňa, Sobotka, Beran a Kořínek 0

Královští sokoli - ADFORS Basket Litomyšl 81:48

K sobotnímu utkání jsme zavítali do Litomyšle. Zraněním sužovaný tým, byl pro nás skvělou prověrkou před nedělním derby! Do utkání jsme naskočili ve výborném tempu a od začátku jsme diktovali tempo hry. První poločas se Litomyšl ještě zvládla držet ve vyrovnaném zápase, ale skvělá třetí čtvrtina v provedení sokolů (26:9) rozhodla o dalším vývoji tohoto utkání. Konečný výsledek 81:48!

Body: Holub 23, Slawisch 19, Bubeníček 13, Beran 10, Sobotka 8, Váňa 4, Říha 4, Jedlička, Hrdlička a Kořínek 0

Královští Sokoli - BK Synthesia Pardubice 59:63
Třetí utkání ve třech dnech! To bylo derby v Pardubicích. Zápas, který měl všechno. Emoce, drama, nervy, krásné akce, ale i obrovské chyby na obou stranách. Do prvního poločasu vkročil lépe domácí tým. My jsme nedokázali navázat na výborné týmové výkony z předešlých utkání, na lavičce byl vidět velký respekt z pojmu Pardubice! To vše, se ale změnilo ve třetí čtvrtině, kdy výbornou hrou dozadu a rychlím přechodem na útočnou polovinu jsme snížili 12ti bodové vedení domácích na pouhé 3 body! Tento rozdíl se nám podařilo smazat ve čtvrté čtvrtině! To pro oba týmy znamenalo prodloužení! Dokonce né jen jedno, ale dokonce hned dvě! Bohužel v tom druhém, jíž došli sokolům síly a prohráli jsme jej 4:0. Konečný výsledek 63:59!

Body: Holub 15, Slawisch 15, Kodera 13, Sobotka 10, Bubeníček 6, Jedlička, Říha, Beran, Kořínek, Hrdlička, Čadek a Váňa 0

Vyjádření trenéra Jana Beránka: „Byly to těžké zápasy, které nám znovu ukázaly, na čem musíme zapracovat. Jsem hrozně rád za chuť kluků pracovat a bojovat za tým o každý míč. Před kluky smekám, jsem na ně obrovsky pyšný za předvedený výkon!“