U14 – Dvě velmi cenná vítězství

V sobotu na palubovku Sokolů přicestovalo družstvo Basketbal TJ Svitavy.

Královští sokoli - Basketbal TJ Svitavy 83:49

Od začátku utkání převzal iniciativu domácí tým! Celé utkání bylo, ale ukázkou nedůrazné koncovky našich hráčů a zahozené tutové šance nás ve vyrovnaných utkáních mohou mrzet! Naštěstí v tomto utkání se žádné překvapení nekonalo a domácí tým si došel pro vítězství 83:49!

Body: Jedlička 14, Bubeníček 12, Slawisch 12, Sobotka 11, Fijala 7, Kodera 6, Zapadlo 6, Holub 4, Váňa 4, Beran 2, Kramár 2, Hrdlička 2, Říha 1, Prokop a Kořínek 0

Královští sokoli - ADFORS Basket Litomyšl 59:58

V nedělním nezvyklém odpoledním čase nás čekal soupeř z úplně jiného soudku! Do Hradce Králové zavítal tým ADFORS Basket Litomyšl! Litomyšl s již uzdraveným tahounem týmu Tomášem Foltou byla velkou zkouškou! První poločas však i přes obrovskou podporu domácích rodičů vyšel lépe hostům, kteří si na polubovce dělali víceméně co chtěli. Nejhorším bylo to, že úplně bez odporu Královských sokolů. V druhém poločase to však na palubovce začalo vypadat  úplně jinak. Hradečtí se velmi zlepšili na obrané polovině i ve hře dopředu a drama bylo na světě! Podařilo se stáhnout 16-ti bodové manko a za stavu 56:58 pro Litomyšl to přišlo! Zhruba minutu do konce utkání dostala do volné střelecké pozice míč posila z Trutnova Hugo Zapadlo a střelou za tři body zajistil poprvé vedení Sokolů v zápase 59:58! Bodové vedení se Sokolům podařilo ubránit a v hale vypukly velké oslavy velmi cenného skalpu!

Body: Holub 13, Kodera 12, Zapadlo 11, Slawisch 10, Markov 6, Bubeníček 4, Fijala 2, Sobotka 1, Beran Hrdlička Prokop a Říha 0