U14 – Domácí boje bez úspěchu

Královští Sokoli : BK Sojky Pelhřimov 51:86

V sobotu na naši palubovku dorazily Sojky z Pelhřimova a to v roli jasného favorita utkání. Do utkání jsme vstoupili s jasným cílem, odehrát důstojné utkání a pokusit se překvapit. V prvním poločase jsme bohužel nepředvedli hru, kterou bychom se chtěli prezentovat. V útoku bezzubý výkon v podobě pěti stojících hráčů na perimetru a velké chyby v obraně znamenaly 27 bodové manko. Po poločasové přestávce přišlo mírné zlepšení na útočné polovině, ale stále to nebyl výkon, kterého jsme schopni. Obrana nám zcela hořela, v útoku jsme neproměňovali vyložené tutovky. Velké zlepšení jsem viděl v poslední čtvrtině, kdy jsme se již dobře pohybovali s rychlými hráči Pelhřimova. Stíhali jsme bránit výpady soupeře a dokonce jsme i občas přidali nějaké ty bodíky. Poslední čtvrtinu jsme vyhráli 19:16!

Body: Sobotka 12, Bubeníček 9, Kodera 7, Kořínek 6, Holub 5, Klouček 5, Kašpar 3, Váňa 2, Říha 2, Prokop a Čadek 0. Hrdlička do utkání ze zdravotních důvodů nezasáhl.

Královští Sokoli : BC Kolín 41:46

Na nedělní klání na palubovce SH Třebeš dorazil tým BC Kolín. Utkání se neslo v bojovném duchu. Oba týmy bojovali o každý bod v utkání. Bohužel jsme si utkání prohráli hned v první čtvrtině, ve které jsme znovu neproměňovali trestuhodné šoupáky zpod koše. Boj o každý centimetr na palubovce byl skvělou prověrkou týmového ducha, bohužel úspěšnější byl hostující tým, který toto utkání ovládl poměrem 41:46.

Body: Holub 16, Bubeníček 8, Sobotka 6, Kodera 5, Prokop 2, Klouček 2, Říha 2, Váňa a Kořínek 0.

Autor: Jan Beránek