U13 - zhodnocení sezony 2019/2020

Královští Sokoli – ADFORS Litomyšl 64:39 a 76:32

Sportovní cíle týmu U13 byly pro tuto sezónu jasně dané. Hlavním cílem bylo probojovat se na Národní finále starších minižáků. Dalším cílem bylo pak uspět ve smíšeném oblastním přeboru a získat jednu z medailí.

První cíl vypadal z počátku sezóny hodně nereálně, když východočeská oblast měla na základě koeficientu přiděleno na NF pouze jedno místo, přičemž za týmem BK Pardubice jsme před sezónou poměrně o dost zaostávali (v předešlé sezóně prohry o cca 30 až 40 bodů). Naše téměř bezvýchodná situace se naštěstí během listopadu změnila, když BK Pardubice získaly účastnické místo na NF díky pořadatelství (tím východočeská oblast získala druhé účastnické místo). Ve hře o zbývající vstupenku na NF jsme tedy zůstali my a tým SŠB Pardubice. Ten se však ještě během listopadu z kvalifikace odhlásil a tím nám jistá účast na NF doslova spadla z nebes. Tým si tedy zajistil účast na vrcholové akci pro 12 nejlepších týmů z ČR již potřetí za sebou, což v klubu už hodně dlouho nepamatuji!!! Kvalifikace s BK Pardubicemi se musela pro formu odehrát, když na podzim jsme doma na Pardubice vůbec nestačili a podlehli 2x výrazným rozdílem (o 36 a o 42). V únoru jsme v odvetách v Pardubicích sice také prohráli výraznými rozdíly (o 35 a 48), ale předvedená hra už byla podstatně lepší a v některých pasážích jsme byli Pardubicím důstojným soupeřem. V SOP U13 jsme startovali v devíti členné skupině JIH. Náš útok na druhé místo (opět za týmem BK Pardubice) zaručující účast na final-four měl jedno velké úskalí. Narozdíl od ostatních týmů jsme museli (my a tým BK Pardubice jako účastníci kvalifikace) hrát zápasy na dvě pětky, což je pro rozvoj všech hráčů super, ale zároveň to může hodně ovlivnit výsledky zápasů. S tímto úskalím si však kluci poradili na jedničku a kromě dvojzápasu s týmem BK Pardubice jsme všechny další zápasy s přehledem vyhráli (nejméně o 25 bodů s Litomyšlí).

Po základní skupině nám tedy patřila druhá příčka s výbornou bilancí 14 výher a 2 proher. 2. místo znamenající postup do final-four jsme pak potvrdili v turnaji o konečné 1 až 3 místo, kde jsme podlehli Pardubicím o 33 bodů, ale porazili Litomyšl 26 bodů. Kluci tak vybojovali účast na závěrečném final-four a to potřetí za sebou (v U11 konečné 4. místo a v U12 konečné 3. místo). Celkově byl na klucích vidět velký progres, když kromě slabšího období na přelomu listopadu a prosince, se tým neustále posouval dopředu. K dobře pracující obraně se postupně začal přidávat i nápaditý útok, když zejména zejména spolupráce hoď a běž se začala klukům dostávat do krve. Hodně pozitivní je, že kluci se basketem opravdu baví a mají dobrou partu. Během sezóny nikdo neskončil, naopak na začátku sezóny se k nám přidalo trio Michal Šmíd, Silvio Hudík a Dan Krzák, kterým basket rovněž učaroval! Tento tým má velkou perspektivu, jen tak dál!