U13 – vstup do sezóny na jedničku!

Tuto sobotu jsme zahájili naší cestu Východočeským přeborem. Letos není VP rozdělen výkonostně na VP I a VP II, ale ¨územě¨ a my jsme byli zařazeni do skupiny jih. V prvním dvojkole nás čekal výjezd ke starým známým do Svitav, které jsme sice vloni 4x porazili, ale nikdy nešlo o jednoznačná utkání. Navíc letos musíme jako tým přihlášený do kvalifikace hrát celý VP na 2 pětky, což pro Svitavy, které kvaldu nehrají neplatilo. A tak nás mohli 2 výborní hráči Svitav Tomáš Bryška a Gabriel Špaček trápit ve všech čtvrtinách.

Obě utkání byla skoro jako přes kopírák a nakonec i skončila táměř stejným rozdílem ve skóre. Na začátku toho prvního nastoupily Svitavy hodně sebevědomě a my se naopak nemohli až do 6. minuty (6:10 pro domácí) dostat do tempa. Až pak přišel obrat a naše vedení o 4 body po první kvartě. I druhá pětka se rozjížděla pomaleji, přičemž 2 minuty před poločasem bylo skóre srovnáno (29:29). Pak soupeř prostřídal, čehož jsme hned využili a šli v poločase do devíti bodového vedení. Od 3. minuty druhého poločasu už jsme pak naše vedení jenom navyšovali a měli otěže zápasu pevně v rukou až do konečného hvizdu. Druhý zápas byl o malinko poklidnější, když jsme si mírné vedení drželi od úvodních minut, avšak soupeř byl stále na dostřel (6. minuta 2. kvarty 32:29). Pak opět přišel silný zavěr čtvrtky, přičemž poslední 2 minuty této části jsme vyhráli 7:0. Tentokrát nám však na výbornou vyšel i vstup do 3. části, když první tři minuty jsme vyhráli 12:0 a tím soupeře definitivně zlomili (vedení 51:29). I druhý zápas jsme tedy dovedli k 30 bodovému vítězství.

Pochvalu zaslouží celý tým za očividné zlepšení v útočné fázi, ikdyž úspěšnost zakončení z pod koše by měla být mnohem vyšší (hlavně u Matyáše) a i na kombinační hře je potřeba stále pracovat. Bylo vidět velké nasazení a vůle po výhře. Z individuálních výkonů se střelecky dařilo Matesovi a Vildovi, v obraně je pak třeba pochválit Adam Kněžour, který výborně pokryl svitavského Bryšku. Velká pochval patří i Danovi a Silviovi, kteří s námi nebojácně naskočili do svých prvních mistráků v životě a na hřišti se neztratili.