Královští Sokoli – BCM Olomouc 32:21

Královští Sokoli – Sršni Písek 29:43

Královští Sokoli – BK Tábor 55: 7

Královští Sokoli – SAM BŠM Brno 32:21

V sobotu 14.9. nás čekal náš jediný přípravný turnaj na novou sezónu, který se odehrál netradičně na venkovních hřištích v Pelhřimově. 8 týmů bylo rozděleno do dvou čtyřčlenných skupin. Hned v prvním utkání nás čekal těžký soupeř – tým BCM Olomouc, se kterým jsme na loňském přípravném turnaji v HK prohráli cca o 20 bodů. Soupeře jsme se ovšem nezalekli a po úvodním rozkoukávání se v novém prostředí (první kvarta -2) jsme převzali otěže utkání do svých rukou (2. čtvrtka 13:2). Celý druhý poločas už jsme si dokázali zhruba deseti bodové vedení udržovat a nakonec jsme zvítězili o 11 bodů.

V druhém zápase nás hned po odehrání matche s Olomoucí čekal pozdější vítěz turnaje, tým píseckých Sršňů. Vstup do zápasu nám vyšel výborně (první čtvrtka 15:9). V té druhé jsme sice začali postupně náskok ztrácet, ale i tak jsme v poločase vedli o 2 body (21:19). V třetí kvartě už se na klukách plně projevil těžký zápas s Olomoucí, čehož odpočinutější Písek dokázal maximálně využít. Tato čtvrtka byla z naší strany nejhorší na turnaji (0:12). V poslední části už jsme nebyli schopni rozjetý Písek zastavit a utkání jsme prohráli o 14 bodů.

V posledním zápasu ve skupině nás čekal celek BK Tábor. Ten nás však moc neprověřil a připsali jsme si hladkou výhru téměř o 50 bodů. Velké drama se však odehrálo už před naším zápasem, když Olomouc celý zápas přehrávala Písek a to místy i o 18 bodů. Takto vyskoká výhra Olomouce by nás poslala až na třetí místo ve skupině. Sršni však nakonec zmobilizovali zbytky sil a prohráli jen o 6 bodů, což jim stračilo k vítězství ve skupině a nám ke druhému místu.

V souboji o třetí místo nás tak čekal ¨starý známý¨ tým SAM BŠM Brno, se kterým jsme na NF U11 prohráli cca o 15 bodů. Od té doby však už uteklo hodně času a tak jsme si na soupeře celkem věřili. V první části jsme byli lepším týmem, ale protože jsme zahodili veliké množství jasných šoupáků, první čtvrtku jsme prohráli o jeden bod (6:7). Druhé pětce už se v zakončení dařilo mnohem lépe a soupeři jsme odskočili na poločasových 24:11. Druhý poločas už příliš krásy nenabídl, ale vedení jsme si udrželi celkem v poklidu až do konce a mohli jsme slavit výhru o 11 bodů a konečné 3. místo.

Velmi pozitivní bylo, že do Pelhřimova s námi odcestovali 2 noví hráči, kteří s basketem teprve začínají (Silvio hraje 2. měsíc a Dan 2. týden) a kteří tak mohli získat řadu basketbalových zkušeností potřebných pro jejich další rozvoj. Kluci se na hřišti určitě neztratili, ikdyž je jasné, že na sobě musí hodně makat, stejně jako celý zbytek týmu. Třetí místo z 8 na velmi slušně obsazeném turnaji hodnotím jako dobrý vstup do nové sezóny!