U13 opět do Final Four SOP!

Tuto neděli jsme odehráli na půdě BK Pardubic nadstavbový turnaj pro 3 nejlepší týmy SOP skupiny jih. Již před turnajem byly karty rozdány jasně a v podstatě nebylo o co hrát. První dvě místa zaručující postup do final-four držely Pardubice (1. místo s bilancí 16:0) a náš tým (2. místo s bilancí 14:2), třetím účastníkem turnaje byl smíšený tým z Litomyšle, který už ovšem měl nedostižnou ztrátu (bilance 11:5).

Královští Sokoli – BK Pardubice 35:68

Královští Sokoli – Adfors Litomyšl 65:30

V prvním zápase nás čekal letos už po páté domácí tým BK Pardubice. Všechny předchozí zápasy jsme prohráli výrazným rozdílem (o 35 až 48 bodů) a navíc nám chyběli důležití hráči Tadeáš Janoušek a Adam Vecheta. I přesto jsme zápas odehráli se vztyčenou hlavou a uhráli jsme zatím nejlepší výsledek (-33). V některých pasážích bylo utkání naprosto vyrovnané a třetí čtvrtinu jsme dokonce vyhráli (10:9)! Škoda byla velkého počtu neproměněných jasných pozic přímo z podkoše.

V druhém zápase s Litomyšlí, který následoval hned 20 minut po tom prvním, jsme byli favoritem zase naopak my. Tuto roli jsme však za začátku vůbec nenaplňovali a ¨čerstvému¨ soupeři nestačili. Litomyšl tak první čtvrtku zaslouženě ovládla v poměru 9:4. Druhá pětka naštěstí zavelela k velkému obratu, když bodově se činil hlavně Mates Jacko, který v této části zaznamenal 12 bodů (prvních 10 v řadě). Druhá pětka soupeře nakonec přehrála v poměru 22:6 a tím vlastně rozhodla o osudu utkání. Ve třetí kvartě jsme na soupeře vyrukovali se zlepšenou obranou a soupeři povolili pouhé 3 body (v této části 12:3). V poslední čtvrtce se utkání už jenom dohrávalo v poklidnějším tempu. Na turnaji jsme tedy potvrdili naše druhé místo v tabulce znamenající zasloužený postup na závěrečný turnaj final-four a to pro ročník 2007 už po třetí za sebou (v kategoriích U11 až U13).