U13 na vítězné vlně!

Královští Sokoli : ADFORS Litomyšl 64:39 a 76:32

SOP starších minižáků pokračoval po vánočních svátcích jedenáctým a dvanáctým kolem. Tentokrát jsme nastoupili na domácí palubovce na Pražském Předměstí proti smíšenému týmu z Litomyšle, což neměl být podle tabulky vůbec snadný soupeř (před zápasy 2. místo s bilancí 9 výher a jediné prohry). Navíc nám chyběli 2 hráči základní rotace - Adam Kněžour a Vilda Suchan. První pětka začala zápas ve výborném tempu a hlavně s velice pozornou obranou, z čehož se rekrutovalo naše slibné vedení po první kvartě 22:7. Za to naše druhá pětka ve své čtvrtce totálně propadla (8:19), přičemž hlavně v obraně byl výkon opravdu mizerný. Po zklidnění týmu v šatně první pětka na soupeře nastoupila ve velkém stylu a hlavně v obraně soupeři nic nedovolila - jediný koš v této části dala Litomyšl až s klaksónem, který ji ukončil. Výhra 15:2 v této kvartě tak definitivně rozhodla o osudu utkání. Mnohem lepší výkon pak předvedla v poslední části i druhá pětka, takže nakonec z toho bylo jasné vítězství o 25 bodů.

V druhém utkání už jsme si žádné výpadky nedovolili a postupně navyšovali naše vedení až na konečných 44 bodů. V tomto zápase naopak zase lépe zahrála druhá pětka, která svoje čtvrtky vyhrála o 13 a 15 bodů (1. pětka o 12 a 4). Připsali jsme si tak 7. a 8. výhru v řadě (celkově 9. a 10. v soutěži). Náš výkon opět zdobila kompaktní a dobře pracující obrana. I v útoku jsme předvedli řadu pohledných kombinací, přičemž je vidět, že spolupráci v útoku věnujeme při trénincích hodně času. Bídná byla úspěšnost při zakončení i těch největších "šoupáků" z podkoše a i procento proměňování trestných hodů bylo mizerné. Zápasy se tentokrát hodně povedly Michalovi Ságnerovi a Robinovi Petrovi. Bodově se vytáhl Matyáš Nešpor.

Sestava a body Sokolů v obou utkáních: Nešpor 30, Janoušek 23, Jacko 21, Petr 13, Vecheta 12, Bis 8, Ságner 8, Deutsch 8, Novák 6, Hála 5, Krzák 2, Chare 2 a Hudík 2