U12 - Výborný výkon v Nové Pace!

Sokol Nová Paka : Královští Sokoli 40 : 62
Sokol Nová Paka : Královští Sokoli 41 : 54

K zápasům druhého kola VP I jsme vyjeli za pro nás neznámým soupeřem z Nové Paky. Paka s námi v loňském ročníku oblastního přeboru nestartovala a tak se jednalo o první vzájemné zápasy. Podle výsledků z prvního kola bylo jasné, že se bude jednat o těžkého protivníka, když Paka prohrála na půdě vysoce favorizovaných BK Pardubic pouze o 7 a jeden bod... Začátek prvního zápasu nám úplně nevyšel (4. minuta 4:8), což ovšem není v našem podání v této sezóně nic neobvyklého. Po počátečním ¨rozkoukání¨ jsme začali skóre překlápět v náš prospěch a od stavu 8:10 v 6. minutě jsme už soupeře nikdy nepustili do vedení. V první čtvrtce jsme také obdrželi nejvíce bodů (13), pak už začala naše obrana pracovat na výbornou a v dalších čtvrtinách jsme obdrželi pouze 11, 8 a 8 bodů. Při nepříliš vysoké produktivitě v útoku pak byla právě pevná obrana klíčem k celkové výhře. Paku jsme sice již do vedení nepustili, nicméně soupeř se dlouho držel na dostřel a až ve 4. minutě 3. kvarty jsme mu odskočili o 12 bodů. Druhý poločas prvního zápasu byl vůbec z naší strany nejpovedenější pasáží z obou zápasů, když i souhra v útoku byla v tomto období hodně dobrá. Výhra v druhém poločase o 18 bodů pak znamenala pohodlné celkové vítězství o 22 bodů.

I v druhém zápase byl náš rozjezd pozvolnější (5. minuta 6:6), pak už jsme zase převzali otěže zápasu do našich rukou, z čehož plynulo naše poločasové vedení 26:17. Povedenou třetí čtvrtinou (17:9) jsme pak soupeře definitivně zlomili a v poslední části už se zápas dohrával v poměrně poklidném tempu. Celkově byl druhý zápas o něco slabší, než ten první a to z obou stran, což ovšem nic nemění na pocitu dobře odvedené práce z ¨packého tripu¨. Naší velkou slabinou bylo opět neproměňování i těch nejjasnějších střel z podkoše, naopak je třeba vyzvednout již zmiňovanou dobře pracující obranu a skutečnost, že se kluci v postupném útoku začínají lépe vidět a půjčovat si balón do volných pozic. Jen tak dál a hlavně nepolevit v tréninku!!!

Sestava a body Sokolů v obou utkáních: Kněžour 30, Suchan 28, Janoušek 12, Hruška 10, Nešpor M. 8, Chare 8, Bis 6, Deutsch 5, Petr 5, Vecheta 2, Šanda 2, Ságner a Hála

Autor: Jan Vyroubal