U12 - Vstup do kvalifikace na výbornou!

Královští Sokoli – Sokol Nová Paka 72 : 25 a 69 : 36

V prvním díle 5ti dílné kvalifikace o národní finále (NF) jsme přivítali na naší palubovce nepříjemného soupeře z Nové Paky. V říjnových utkáních východočeského přeboru jsme sice tohoto soupeře na jeho hřišti 2x porazili (+22 a +13), ale tíha kvalifikačních utkání mohla udělat své.....Navíc utkání začalo kvůli protaženému utkání stolního tenisu s půlhodinovým zpožděním, což nebylo příjemné ani pro jeden tým. První utkání začalo ve vysokém tempu, přičemž hned od první minuty jsme tahali za delší konec. Po šesti minutách z toho bylo příjemné a uklidňující vedení o 14 bodů (18:4), které jsme udrželi až do konce první části (24:10). Úkol pro druhou pětku tak zněl jasně – udržet dvouciferné vedení do poločasové pauzy. To se nejenom povedlo, ale tuto kvartu jsme vyhráli 16:8 a tak z toho bylo už hodně nadějné poločasové vedení 40:18. Do třetí čtvrtky jsme pak vlétli jako uragán (první 4 minuty 12:0), což nás definitivně uklidnilo do zbytku zápasu, který už jsme si v pohodě pohlídali.

Druhý zápas začal zřejmě vinou postupující únavy obou týmu trochu ospale a po šesti minutách z toho vyplynulo skóre 4:4, pak se vyšší kvalita naší první pětky projevila, přičemž po první kvartě svítilo na tabuli skóre 11:6. I druhá pětka soupeře mírně přehrála (17:10) a v poločase jsme tak vedli 28:16. Soupeř s námi vydržel držet relativně  krok až do 4. minuty 3. části (32:21), pak se plně projevila naše větší rotace hráčů a Nová Paka definitivně odpadla (mezi 4. a 7. minutou této části 14:0). I poslední kvartu jsme s přehledem vyhráli a tak jsme mohli začít slavit zdolání prvních dvou kroků směřujících k vytoužené účasti na květnovém NF. Ačkoliv výsledky vypadají nakonec celkem jednoznačně, je třeba vyzvednout i houževnatého a tvrdě hrajícího soupeře, který nám nenechal nic zadarmo – na hřišti se na obou stranách objevila hned třikrát krev z nosu, minimálně 4x musela být hra zastavena pro hráče nezvedajícího se z palubovky a na každé straně jeden hráč pro zranění zápas nedohrál (Suchan a Sekot). Naše kluky je potřeba pochválit za velkou koncentraci na zápas a obrovské nasazení všech 15 borců, kteří se dokázali popasovat i s ¨ostrou¨ hrou soupeře. Zápasy pak jednoznačně rozhodla naše dobře pracující obrana a také větší vyrovnanost všech hráčů, když platných bylo v našem týmu všech 15 borců (všichni dali aspoň bod a výborně bránili), kdežto v týmu soupeře stačilo ubránit cca 5 hráčů. Z jednotlivců je třeba vyzvednout výborně hrající duo Adamů (Vecheta a Kněžour), kteří si tentokrát v útoku skvěle rozumněli, hodně povedený zápas odehrál i Tadeáš Janoušek a v neposlední řadě je třeba vyzvednout přístup Vildy Suchana, který i s bolavým kolenem do zápasů nastoupil a byl velmi platným členem druhé pětky....Na závěr patří poděkování výborně fandícím rodičům – HOŠI (A HOLKY) DĚKUJEM :-).