U12 - V kvalifikaci 2 prohry a 2 výhry!!

BK Synthesia Pardubice - Královští Sokoli  64 : 28 a 74 : 29

Královští Sokoli – Loko Trutnov 132 : 10 a 122 : 15

O víkendu 26. a 27. ledna nás čekal 2. a 3. díl 5ti dílné kvalifikace o NF. V sobotu jsme zajížděli do Pardubic na BK k jasnému favoritovi celé kvalifikace a v neděli jsme pak v sokolovně na Pražském předměstí přivítali outsidera kvalifikace – tým Loko Trutnov.

Komplikace se sestavou nás postihly ještě před zápasy v Pardubicích, když Honza Hruška byl na soustředění s U11, Adama Kněžoura a Michala Ságnera postihla chřipka, Matyáš Šanda byl znaven z lyžařského výcviku a Martin Dvořák má už podruhé v sezóně zlomenou ruku. Abychom odcestovali alespoň ve 12 a mohli v každé čtvrtce střídat 1 hráče, byl na rychlo povolán Tadeáš Nešpor, který už s basketem skončil před tři čtvrtě rokem (poté co ho hrál cca 3 měsíce)! Od začátku prvního zápasu bylo jasné, že tentokrát, na rozdíl od prosincového přeboru, soupeře výrazně nepotrápíme. Největší problém byl hlavně v rychlosti, když jsme nebyli vůbec schopni zastavovat rychlé protiútoky soupeře, postupně jsme se sice tempu Pardubic malinko přizpůsobili, ale i tak byl průběh jednoznačný. Další achillovou patou našeho výkonu byl jednoznačně doskok pod vlastním košem, kde jsme opravdu neskutečně hořeli, ač výškově jsme se mohli se soupeřem směle měřit. Konečná prohra o 36 bodů pak zcela odpovídala obrazu hry na hřišti. To horší nás ovšem čekalo ještě v druhém utkání. Se zjevně lépe fyzicky vybaveným soupeřem, který měl navíc k dispozici 14 hráčů jsme vydrželi alespoň trošku běhat jen do poločasu, pak už to bylo spíš utrpení a čekání na konec....Výkonem potěšil Mates Jacko, který i přes jasný průběh odmakal poctivě obě utkání a Viet Trung, kterému se tentokrát dařilo v útoku.

Vzhledem k problémům se sestavou (na fotbal jsme pustili Tadeáše Nešpora, ale v neděli už dorazil Matyáš Šanda) a důležitosti kvalifikace jsme očekávali nervózní začátek, což se naštěstí nenaplnilo. Rozdíl ve výkonnosti byl opravdu markantní. Soupeř přicestoval pouze v 11, z čehož pouze 3 hráči byli ročník 2007... Basketbal se hrál jen ve čtvrtinách, kde trenér soupeře nasadil lepší pětku, ale i tam jsme Trutnov přehrávali. Konfrontace s druhou trutnovskou pětkou končila výsledky čtvrtin ve stylu 50:0, 49:2, což už nám opravdu nic basketbalově nedávalo :-(......V druhém zápase hodně potěšil Honza Hála, který konečně protrhl střeleckou smůlu a zaznamenal 16 bodů (career high) – velká gratulace!!!