U12 - Summer Basket Camp 2019

 

V Javorníku věděli, že sem přijelo 18 hradeckých basketbalistů na letní soustředění. Co
bylo pro všechny překvapení, že spali v campu ve stanech. Taky to byl Summer Basket
Camp…

V neděli 18.8.2019 se ve tři hodiny začalo před halou v Třebši podivné hemžení. Přijížděla auta, přicházeli rodiče s klukama a všichni měli nejméně dvě tašky. V jedné basketbalové věci do tělocvičny a v druhé vybavení do kempu. V 15:30 se čtyři auta vydala na cestu. V autech bylo osmnáct hráčů, čtyři trenéři a jedna Pája, která byla kouzelník výpravy přes jídlo a kalamitu ve stanech, což jsme zatím mohli jen tušit.

V neděli jsme jen postavili stany a šli řádit do bazénu, který byl hned vedle. Večer byl první breefing, na kterém se hráči dozvěděli, co je čeká a na co na všechno se mohou těšit. A první noc ve stanech, dobrodružství začalo a už by ho nikdo nezastavil.


Pondělí, první den v tělocvičně, první snídaně, oběd, večeře v jídelně, kde si nás hýčkali a my se jim odvděčili tím, že jsme všechno snědli. První baseball na hřišti vedle tělocvičny, první driblinkový blok, střelba z pěti postrachů, testy, protahování, masáže, iontové nápoje. Zkrátka parádní život vrcholových sportovců. 

Aby nebyl každý den stejný, zajistili jsme přátelský zápas s javornickýma holkama, taky průtrž mračen a útěk z kempu do tělocvičny, celodenní tůru po okolních skalách, zatopených lomech a zřícenině hradu, kde jsme přespali pod širákem. Uzavřeli jsme naše soustředění zápasem proti rodičům a trenérům, kde nás kluci úplně vyřídili. Za odměnu dostali pamětní list, medaile, klíčenky se znakem sokola a vlka.


V sobotu večer bylo ještě letní kino, kde polovina kluků usnula ve spacácích na zemi, což bylo super, projev tvrdého vlka. A pak přišlo to, na co jsme se netěšili. Neděle ráno, balení všeho a odjezd do civilizace…


Všichni zaslouží obrovskou pochvalu. Rodiče za to, že umožnili klukům prožít Summer Basket Camp. Kluci za to, že byli fantastičtí, bezproblémoví, týmoví, hladoví. Pája za všechny výborné svačinky, iontové nápoje a vytírání stanů po bouřkové kalamitě. Trenéři za nekonečnou invenci při řešení rozmanitých situací, které přináší takový Summer Camp… A nejvyšší Čičmonda, který nás ochraňoval, ať už jsme dělali cokoli a jen ty vosy
na nás seslal, abychom nezapomněli na pokoru.


A tímto považujeme sezónu 2019/2020 za zahájenou.


…ten co tančí s vlky