U12 - Sokoli umí také klovnout

Sokol Hradec Králové : Královští sokoli 52:68 (10:10 20:20 26:28 30:38 42:52)

Po sobotním utkání nejmladších minižáků (kategorie U11) oblastního přeboru, kdy Královští sokoli dvakrát podlehli v boji proti Hradeckým lvicím, následuje odpověď. Tato odpověď se nese v přátelském duchu kategorií mladších minižáků (kategorie U12). V přátelském duchu, jelikož tým Královských sokolů kategorie u12 porazil Hradecké lvice na jejich domácí půdě při přátelském utkání dne 16. 10. 2018.

Nešlo ani tolik o skóre, jako o to si zahrát. Hradecké lvice byly hned připraveny v počtu dvanácti hráček. Královští sokoli se rozcvičovali v devíti hráčích a během první čtvrtiny dorazili i další dva, kteří se zdrželi cestou ze školy. V publikum tento zápas sledovalo zpočátku 5 diváků.

Skóre první čtvrtiny otevřeli Sokoli a během prvních tří minut vedli 6:0. Hradecké lvice se však rychle vzpamatovaly a skóre dorovnaly. Podobným způsobem Sokoli navýšili na 10:4, ovšem díky řadě inkasovaných košů skončila první čtvrtina vyrovnaně 10:10. Druhá čtvrtina probíhala v podobném duchu jako ta první. Nutno podotknout, že Lvice přišly o několik neproměněných bodů z pod koše. Je důležité střílet o desku, protože deska je dobrý sluha i dobrý kamarád. Ke konci druhé čtvrtiny sokoli vedli 20:16, přesto v poslední minutě dostali dva rychlé koše a konečný stav byl opět vyrovnaný 20:20. Třetí čtvrtina skončila 28:26 pro sokoli. Zlom nastal ve čtvrté čtvrtině, za kterou Sokoli obdrželi pouze dva koše a sami jich pět proměnily. Výsledek zápasu se zdál být vítězný 38:30. Pouze zdál, jelikož času do konce tréninku, místo kterého se konalo toto utkání bylo dost a byly tak nastaveny další dvě prodloužení po 8 minutách. Během těchto prodloužení vzrostl počet diváků na celých 11 (většina Královských sokolů). V obou prodlouženích zvítězili Královští sokoli a to s konečným skórem 52:42 a 68:52.

Sestava a body Královských sokolů: Kněžour 24, Suchan 10, Vecheta 8, Hruška 6, Deutch 4, Hála 4, Janoušek 4, Petr 4, Chare 2, Ságner 2 a Bis 0

Autor: Jan Špriňar