U12 - Se SŠB Pardubice smírně!

Královští Sokoli – SŠB Pardubice 43 : 48 a 50 : 39

V neděli 17. února nás čekalo předposlední dvoukolo východočeského přeboru, tentokrát se jednalo o přímý souboj o 3. místo po základní skupině s týmem SŠB Pardubice. Šlo sice o první mistrovská utkání s tímto týmem, nicméně v zářijové přípravě jsme SŠB těsně udolali. Ač jsme kluky na sílu soupeře dopředu připravovali, už při rozcvičení byla na našich borcích vidět nekoncentrovanost. Soupeř přijel do Hradce jen v 9 hráčích (6 kluků a 3 holky), ale z klíčových opor chyběl pouze jeden hráč. Trenérka soupeře tedy logicky nehrála na 2 pětky a nejlepší hráče hodně vytěžovala. My jsme nakonec první zápas na 2 pětky (až na poslední 3 minuty) odehráli, což se ukázalo jako klíčové. Ze začátku prvního utkání jsme ještě udávali tempo (ve 3. minutě 2. čtvrtky 20:10), pak se ovšem začala karta obracet, z čehož vyplynula poločasová remíza 22:22. Ani poločasová porada v šatně klukům nepomohla a soupeř nás i nadále mírně přehrával (hlavně byl agresivnější) a to až do 4. minuty poslední kvarty (36:46), pak si kluci najednou uvědomili, že by také mohli prohrát a začali konečně dřít na 100%. To už ovšem nestačilo na víc než na stažení minutu před koncem na 3 body a na konečnou prohru o 5 bodů.

S vědomím, že k 3. místu potřebujeme 2. zápas vyhrát, jsem rotaci zúžil na 8 až 9 borců a ostatní posílal na hřiště jen sporadicky. Ještě v první části se Pardubice držely a dokonce tuto čtvrtku vyhrály 11:10. Pak se síla zúžené sestavy začala projevovat a skóre začalo narůstat v náš prospěch (poločas 24:16). I ve 3. kvartě jsme drželi otěže utkání pevně v rukou, přičemž jsme navýšili rozdíl ve skóre na nadějných 14 bodů (40:26). Ještě polovina poslední čtvrtky byla jednoznačnou záležitostí pro náš tým (8:0, celkově 48:26), pak se už bohužel projevila velká únava a také vnitřní uspokojení kluků, kteří závěr zápasu trestuhodně vypouštěli a dovolili soupeři zkorigovat na konečných 50:39. Obě utkání pro nás byla velkým varováním před březnovým pokračováním kvalifikace, kdy se právě s tímto soupeřem (bez holek, ale na jeho hřišti) utkáme o druhé postupové místo na národní finále U12 do Děčína. Bude to ještě pořádná dřina!!