U12 - S Litomyšlí 2x vítězně!

Královští Sokoli – Basket Adfors Litomyšl 53 : 27 a 61 : 32

V zápasech pátého kola VP I jsme v sokolovně na Pražském předměstí přivítali smíšený tým z Litomyšle. Na tohoto soupeře jsme sice narazili úplně poprvé, ale tušili jsme, že soupeř nedá svoji kůži lacino (Litomyšl dokázala držet krok a jen těsně prohrát se silnými Hradeckými lvicemi). Začátek prvního zápasu byl z obou stran hodně opatrný a vlažný, takže po třech minutách to bylo 3:2 v náš prospěch. Pak se začala projevovat naše větší fyzická vyspělost a i sehranost první pětky a soupeři jsme utekli až na slibných 22:6 po první čtvrtce. Žel bohu byla tato část jasně to nejlepší, co jsme za celý zápas předvedli :-(. Agresivní těsná obrana se zdvojováním až ztrojováním, ač po většinou mnohem menšími soupeři, nám totiž vůbec neseděla a kolikrát jsme měli vůbec problém přejít přes půlku. I přesto už jsme si náskok vybudovaný první pětkou nenechali utéct a skóre jsme ještě postupně navyšovli, i když už jen hodně pomalu. Druhou kvartu jsme vyhráli o 4 body, třetí o 6 bodů a v poslední to skončilo 10:10. Celkově z toho byla výhra o 26 bodů.

Druhý zápas byl tomu prvnímu hodně podobný, pouze síly na obou stranách ještě ubyly, takže místy z toho byla doslova „holomajzna“. Nicméně za delší konec jsme opět od začátku tahali my. Po první čtvrtce jsme vedli 17:7, v poločase pak 24:9. I podle nízkého skóre je vidět, že obrana nám fungovala obstojně, ale v útoku to byla velká bída. Ani naše opravdu domovská tělocvična (odtrénujeme tady 90% tréninků), kde jsme hráli letos mistrák poprvé, nám velkou efektivitu při zakončení nepřinesla, a tak jsme často museli dát koš i z těch nejvyloženějších pozic třeba napotřetí. V tomto zápase byla z naší strany asi nejpovedenější 3. kvarta, kterou jsme vyhráli 21:10 a soupeře tak definitivně zlomili. V poslední části nám to nejdřív vůbec nešlo (po 5. minutě 6:11), pak se však ke svému standardnímu výkonu nadechl Vilda Suchan (6 bodů za 3 minuty) a tak jsme i tuto část vyhráli (16:13). Celkově měl tedy výkon k ideálu hodně daleko (hlavně v útoku), ale na druhou stranu musím ocenit, že i přestože se většině kluků moc nedařilo, tak na nich byla pořád vidět velká vůle po vítězství. Dvě výhry jsme si tedy nakonec, celkem v poklidu, s dobře hrajícím soupeřem pohlídali. Z individuálních výkonů mě tentokrát hodně potěšil s chutí hrající a výborně bránící Patrik Deutsch – jen tak dál.