U12 - První dvě prohry po urputném boji

Královští Sokoli – Hradecké Lvice 31 : 43 a 30 : 31

V zápasech třetího kola VP I jsme přivítali tým hradeckých děvčat z Eliščina nábřeží. S tímto družstvem jsme sehráli vloni i letos řadu přátelských utkání, avšak oficiální utkání jen jedno a to semifinále loňského OP. V něm jsme prohráli o 30 bodů a Lvice pak ve finále porazily i tým BK Pardubice. Tentokrát jsme očekávali vyrovnanější boj, jelikož naše výkony se v této sezóně zvedly a navíc soupeři chyběla nejlepší hráčka Sandra Horáková. Hned od úvodních minut prvního zápasu bylo zjevné, že tentokrát bude obrana dominovat nad útokem a to na obou stranách. Na hřišti se opravdu urputně bránilo a bojovalo o každý balón. Po pěti minutách svítilo na tabuli skóre 0:2!!!! Závěr čtvrtky se nám povedl a ujali jsme se vedení 8:2. Ve druhé části se karta obrátila a pro změnu jen 2 body jsme dali my, soupeřky byly plodnější a tak z toho bylo jejich poločasové vedení 17:10. Ve třetí části zase naše první pětka první pětku soupeřek mírně přehrávala, takže před poslední kvartou z toho bylo už jen 3 bodové manko pro náš tým (24:27). Ještě 4 minuty před koncem jsme se Lvicemi drželi krok (28:29), pak však přišly 4 hrubé chyby v obraně za sebou, které soupeřky potrestaly 4 koši a o osudu utkání a naší první prohře v misrovském utkání v této sezóně bylo rozhodnuto. První utkání příliš útočné basketbalové krásy nenabídlo a v tom druhém to bylo ještě slabší. Na palubovce se opět rozpoutal nelítostný boj o každý metr palubovky, za zápas bylo odpískáno snad 25 rozskoků a dohromady padlo jen 61 bodů. V tomto zápase lvice prohodily první a druhou pětku a tím se i prohodil průběh čtvrtin, přičemž první jsme prohráli 6:11 a druhou vyhráli 6:2, celkově z toho byla poločasová „přestřelka“ 12:13. Třetí kvartu jsme po opětovném prohození pětek Lvic vyhráli 11:6 a i do té poslední jsme vstoupili lépe, když 6 minut před koncem jsme vedli 26:19. Ani tento, při nízkém skóre, hodně slušný náskok jsme nakonec bohužel nedokázali udržet a Lvicím jsme podlehli i podruhé, tentokrát smolně o jediný bod :-(. I přes dvě prohry byl tento dvojzápas velice přínosný, když se kluci museli popasovat s velmi agresivní celoplošnou obranou, kterou zatím v této sezóně nepotkali. Jen takto těžké zápasy nás mohou posunout dál!!!

Sestava a body Sokolů v obou utkáních: Nešpor M. 12, Kněžour 12, Hruška 9, Jacko 8, Suchan 6, Janoušek 4, Deutsch 4, Vecheta 4, Ságner 2, Šanda, Hála, Dvořák, Nguyen a Bis

Autor: Jan Vyroubal