U12 Povedená domácí generálka

Královští Sokoli – BK Loko Trutnov 99 : 24
Královští Sokoli – SŠB Pardubice 61 : 51

Po „velkém“ domácím přípravném turnaji v Třebši (6. místo z 8 týmů v silné konkurenci) nás čekal ještě jeden „malý“, tentokrát v sokolovně na Pražském Předměstí. Na mini turnaj jsme si pozvali rivaly z východočeského přeboru (VP I) – týmy Trutnova a SŠB Pardubic. Trutnov jsme z minulého ročníku přeboru znali a papírově se jednalo o slabšího z pozvaných soupeřů. Navíc Trutnováci přijeli pouze v 7 hráčích, i když 3 nejbodovější hráči z minulé sezóny nechyběli… Začátek zápasu se nám povedl (1. čtvrtka 31:4) a hned jsme dali jasně najevo, že utkání bude pouze v naší režii. Jedinou vadou na kráse byla pak 2. čtvrtka, kdy naše 2. pětka nastoupila hodně vlažně, nedávala jasné „šoupáky“ a ani v obraně nepracovala dobře – výsledkem byla prohra v této části 10:11. Ve třetí části se zápas vrátil do zajetých kolejí z první kvarty a náš náskok se výrazně navyšoval. V poslední části se vybičovala i druhá pětka a také dokázala soupeře jasně přehrát (30:7). Celkově z toho byla poklidná výhra 99:24. V druhém zápase nás čekala mnohem „silnější káva“ – smíšený tým SŠB Pardubic – úřadující mistr ČR v kategorii U11 mix, tým, který v loňském OP dokázal jednou porazit i celek BK Pardubice a tým, který v prvním zápase „roznesl Trutnov na kopytech“ 105:12. Hned od prvních minut bylo jasné, že zápas bude hodně vyrovnaný a rozhodovat budou maličkosti. Po slabším rozjezdu (4. minuta 4:8) se první pětka rozehrála k slušnému výkonu a pomalu začala otáčet skóre ve svůj prospěch, což se nakonec povedlo (po první části 19:14). Druhá pětka se opět dostávala do tempa hodně pomalu a hlavně vinou nekoncentrovanosti v obraně prohrála svých prvních 5 minut 16:5!! Pak už se obraz hry srovnal, ale stejně z toho bylo poločasové manko 4 bodů (32:36). Ani vstup do 3. kvarty se nám příliš nepovedl (5. minuta 35:42) a nic nenasvědčovalo tomu, že bychom měli ještě vývoj utkání otočit. Pak se ovšem první pětka vzepjala k výbornému týmovému výkonu a poslední 3 minuty této části vyhrála 10:0!! Do poslední části jsme tak šli s nadějným vedením o 3 body, avšak také s vědomím, že druhá pětka prohrála svoji čtvrtinu o 9 bodů. Až do poloviny této čtvrtky se skóre drželo na stejné úrovni (6:6), přičemž hra naší druhé pětky vypadala hodně dobře. Nejlepší výkon na celém turnaji si kluci naštěstí nechali na závěrečné minuty, když poslední čtyři minuty dokázali vyhrát po výborném výkonu 10:3. Tím jsme dokázali urvat cenné vítězství se silným soupeřem v zápase, kde jsme ještě 11 minut před koncem prohrávali o 7 bodů, ale za rovnoměrného přispění obou pětek jsme dokázali osud utkání zvrátit na naší stranu. V naší hře bylo ještě spoustu chyb, ale pozitiva z turnaje převládají. Do týmu se výborně začlenila jediná letní posila Adam Kněžour. Zvláštní individuální pochvalu zaslouží Martin Bis, který se po teprve půl roce trénování basketu stal platným členem našeho týmu – jen tak dál!!!