U12 - Dvě výhry s medailistou z NF!

TJ Svitavy  - Královští Sokoli 45:72 a 36 : 66

K zápasům čtvrtého kola VP I jsme vyrazili v sobotu 17. listopadu na hřiště Svitav. Tým Svitav posílený o 3 hráče z Mohelnice bral na jaře na národním finále U11, které jsme pořádali, bronzové medaile a ač v této sezóně Mohelničáky nedisponuje, určitě se nejedná o snadného soupeře. V prvním utkání se po domluvě se svitavským koučem hrálo klasicky na dvě vyrovnané pětky. Do první části nastoupil za soupeře střelecky disponovaný Tomáš Bryška (jeden z nejlepších hráčů NF) a úkol zněl jasně – ubránit tohoto hráče na co nejméně bodech. Tohoto úkolu se výborně ujal Adam Kněžour, který mu dovolil za první čtvrtku pouhé 4 body (za celý zápas pouze 6). I díky tomu jsme první část vyhráli 13:7 a i v té druhé jsme soupeře přehrávali, když se o poločase zastavilo skóre na 37:19 v náš prospěch. Začátek třetí kvarty nám vyšel výborně a tak po pěti minutách této části bylo o osudu zápasu rozhodnuto (50:21). I druhá pětka začala svojí čtvrtku poměrně slušně, avšak vinou menší koncentrace a zhoršené obrany v závěru utkání nakonec tuto část prohrála 14:18. Ani toto drobné zaváhání však nemohlo zkazit celkově výborný pocit z dobře odvedené práce. V druhém zápase se po domluvě se svitavským trenérem hrálo na silnější a slabší pětku, a tak bylo o náboj opět postaráno. V souboji prvních pětek se hrál opravdu pohledný minižákovský basketbal s řadou tvrdých osobních soubojů a pěkných ůtočných akcí, přičemž naši borci dokázali první čtvrtku vyhrát 19:18!! V druhé části se plně projevila naše mnohem vyrovnanější sestava, když kluci výborně bránili a soupeři odskočili na poločasové vedení 35:22. V této části nás trápila jen slabší efektivita v útoku. Ve třetí kvartě to začalo na hřišti opět pořádně jiskřit a borci z obou týmů si nedávali nic zadarmo. I toto druhé měření sil dopadlo lépe pro naší první pětku, která vyhrála 11:9. Do poslední čtvrtky jsme tak šli s vedením 46:31 a na druhé pětce tak bylo nadějný náskok udržet. To se nakonec bez problémů podařilo, když kluci naopak ještě naše vedení navýšili po dobrém výkonu na rovných 30 bodů. Tentokrát mě potěšila hlavně týmovost a vyrovnanost kádru, kdy se na výhrách podílelo výrazně všech 12 hráčů a nikdo svým výkonem nezklamal. Veliký podíl na dvou výhrách mají i skvěle fandící rodiče, přičemž hlavně Vláďa Suchan byl tentokrát hodně slyšet!!!