U12 - Dvě jasné výhry s výstrahou

Královští sokoli : BVK Holice 65:31 (14:8 19:19 39:24)
Královští sokoli : BVK Holice 108:14 (27:4 53:6 82:8)

K prvnímu dvojutkání východočeského přeboru skupiny I. v této sezóně k nám zavítal tým z nedalekých Holic. Jelikož se až na tři výjimky jednalo o družstvo složené z mladších hráčů, které v loňském OP skupině jih skončilo na předposledním místě, vstupovali jsme do utkání v roli favorita. Tu jsme i prvních pět minut plnili a ujali se vedení 12:0, pak však přišel nepochopitelný výpadek, který trval dlouhých 11 minut až do poločasového hvizdu. První pětka sice začala ztrácet, ale svoji čtvrtku ještě dokázala vyhrát 14:8. Druhá kvarta byla v našem podání hororová, spoustu individuálních chyb, nedůsledná obrana a neproměňování jasných „šoupáků“ vyústilo v prohru druhé pětky v této čtvrtině 5:11! Do šatny se tak šlo za vyrovnaného stavu 19:19.
Po poločasovém pohovoru a namotivování borců v šatně jsme do třetí části nastoupili asi s nejsilnější sestavou, což se začalo pomalu projevovat i ve skóre. Zatímco po 4 minutách jsme vedli 28:23, na konci této části už z toho bylo komfortní vedení o 15 bodů. Poslední čtvrtka už byla výhradně v naší režii (26:7). V tomto zápase nás střelecky i v obraně výrazně podržel Adam Kněžour, autor 24 bodů.

Druhý zápas už byl jednoznačnou záležitostí pro náš tým. Trenér hostů nechal hodně odpočívat svého klíčového hráče Kryštofa Dostála (ročník 2006) a z našich kluků spadla zbytečná nervozita z prvního zápasu. Kluci zrychlili přechod do útoku, začali lépe bránit a i jejich produktivita se o něco zvedla. Nakonec jsme si s chutí zastříleli a padla i vytoužená stobodová meta. Celkově jsme si tedy v poměrně poklidném tempu došli pro dvě zasloužené výhry, přičemž velkou výstrahou by pro nás měl být „zpackaný“ první poločas prvního zápasu. Speciální pochvalu zaslouží mladší borci Honza Hruška a Viet Trung, kterým se tentokrát dařilo jak střelecky, tak i v obraně. Je potřeba stále tvrdě makat na trénincích, protože nás čekají velmi těžké zápasy, první z nich už za 14 dní v Nové Pace!