U11 - Turnaj o Labský pohár (6-8.září)

Od pátku do neděle odehrálo družstvo malých sokolíků turnaj v Pardubicích. Po týdenním soustředění a dvou společných trénincích čekal většinu kluků první ostrý start v zápase. Uvítali jsme mezi sebou nové hráče Pepu, Míšu a Dana. V pátek nám chvilku trvalo než jsme se rozkoukali, ale po první čtvrtce kluci začali chápat, jakou po nich chceme obranu a i spolupráce v útoku byla lepší. Chceme se každým zápasem zlepšovat a učit se novým věcem. Například znát pravidla basketbalu, když nám rozhodčí něco ukáže, tak ať víme co se na hřišti děje. Jako hráč můžu nastoupit ve 2 čtvrtinách nebo naše obrana, která se zakládá na hře 1na1, kdy si vždy každý brání svého hráče (nebo číslo, které mu je přiděleno). Takže konečná porážka o 20 pro nás nic neznamená, my se něco naučili a bylo to znát v dalších zápasech.

Sobota a dva zápasy proti holkám. První byl super start do zápasu a kluky to povzbudilo a hráli a bojovali po celý zápas. Odměnou jim byla první výhra o 10 bodů. Druhý zápas už přinesl první emoce. 3 čtvrtiny jízda a vedení cca o 14 bodů. Ale hrát se musí do konce a soupeř výbornou hrou stáhnul a 7 vteřin do konce vyrovnal a ještě měl balon. Měli jsme hlavy dole, ale při tom stačí jedna obrana a je prodloužení. Povedlo se - prodloužení a tam může nastoupit kdokoliv bez ohledu na to, že už odehrál 2 čtvrtiny. Konečná výhra nám ukázala, že se musí hrát až do konce a nikdy není nic ztraceno za jakéhokoliv stavu.

Poslední den a zápasy o 4. - 6. místo. Opět proti holkám. První zápas nám dal lekci v agresivitě, rychlosti a startu na balon. Na těchto věcech musíme pracovat v tréninku. Já bych rád ale napsal více o druhém zápase. Bez pauzy a jen s malou svačinou jsme do něj vlétli. Vedli jsme, pak prohrávali a měli jsme co dohánět. Kluci byli vtaženi do zápasu. Bojovalo se o každý míč, fandilo se, podporovali jsme se. Byly to nervy až do konce. Pro nás bohužel se smutným koncem. Byly tam emoce a slzy, ale kluci se nemají za co stydět. Tohle nás posune dál a mně se moc líbilo, jak se celý tým podporoval. My jsme jeden a společně vítězíme i prohráváme.

Nehodnotím 6.místo, ale to, jak se kluci zlepšili a dokázali lépe plnit pokyny. Rostou zápas od zápasu. Za zmínku stojí cena pro nejmladšího hráče Filipa Vejražku. Nejlepší hráči našeho týmu byli vyhlášeni Roman Vejražka a Kryštof Polák.

Sestava: Honza Andrlík, Tomáš Bílek, Michal Černý, Maty Havrda, Matěj Kněžour, Daniel Kvartsenyuk, Michal Nguyen, Josef Novák, Adam Nový, Kryštof Polák, Martin Svoboda, Petr Stehlík, Roman Vejražka, Filip Vejražka, David Topolančin, Patrik Zavázal a Matýáš Lukášek.