U11 - Sokoli ukázali v Pardubicích svojí dravost

 

Královští Sokoli - BK Synthesia Pardubice 29:62
Královští Sokoli - BK Synthesia Pardubice 16:45


Po měsíční přestávce, která vzhledem k sedmi družstvům ve skupině sever čeká každé družstvo se natěšení jedenáctiletí dravci dočkali dalšího zápasu. Tentokrát jsme jeli do Pardubic a čekali nás kluci z BK Synthesia.

Hráči nám trenérům na posledním tréninku před sobotním zápasem řekli, že by chtěli v Pardubicích ukázat dobrou obranu, kvalitní přihrávky a týmové srdce. Všechny tři věci se od začátku prvního zápasu Sokolíkům dařilo ukazovat a po první čtvrtině již vedli 18:6. Trenéři sdělili klukům, že si zapisujeme i asistence a doskoky, čímž se odboural blok, že dobrý je jen ten, který dá nejvíc košů.

Průběh prvního zápasu pokračoval stejně v každé další čtvrtině, a i když trenéři stavěli všech 13 hráčů, tak každý z nasazených ukázal všechno, co umí. Poločasový stav 36:15 dával klukům prostor zkoušet si i přihrávky, které byste čekali spíš ve starší kategorii. Když vypršel čas určený pro zápas, oslavili Sokolíci vítězství 62:29 novým bojovným pokřikem.

Druhý zápas začal trochu vlažněji a v páté minutě první čtvrtiny jsme prohrávali 4:8. To bylo ale na dravost Sokolů jako červený hadr na býka. Začali hrát zase dravě a týmově, takže během posledních tří minut první čtvrtiny otočili stav na 12:8. Druhou čtvrtinu už hráli svou zodpovědnou obranu a týmovou hru, takže nechali soupeře dát pouze jediný koš. Poločas 29:10. V poslední čtvrtině už Sokolíci nedostali žádný koš a trenéři měli z obrany, na které staví herní projev družstva, velkou radost. Závěrečný pokřik oslavoval vítězství 45:16.

Byť se kluci učí všechno stejně a nikdo z nich nemá žádnou určenou roli, přesto se začínají, v tom co jsme sledovali, ukazovat jejich přednosti. Nejvíc asistencí měli Vojta Melša a Kryštof Polák (byť teprve 8letý!). V doskocích zářili Tomáš Weniger, Ondra Skákal a Jan Hruška. Přesto všichni včetně kluků vědí, že tým je víc než jeden hráč. I trenér Pardubic (Petr Hlavatý) nám po zápase řekl, že se mu líbí, jak týmově hrajeme. Od soupeřů nás těší pochvala dvojnásobně.

Příští víkend čeká Sokolíky soustředění v Javorníku (i s realizačním týmem rodičů) a čtrnáctidenní příprava v tréninkových jednotkách na další zápas s vedoucím družstvem oblasti BK Studánka Pardubice. Držte nám palce a přijďte fandit 24.11. do Pardubic.


Statistiky k utkání na webu ČBF  - Oblast Východní Čechy (1. utkání, 2. utkání)

Autor: Tomáš Hruška