U11 - První utkání sezóny

 

Královští Sokoli : Loko Trutnov "B" 86:17 (26:3 46:7 72:11)
Královští Sokoli : Loko Trutnov "B" 92:20 (16:5 42:7 62:17)

V neděli 30. 9. čekal nejmladší kategorii do jedenácti let první zápas v oblastním přeboru. Náš soupeř byl Trutnov B. Obě družstva měla radost, že hrají v krásné hale v Třebši. První, co nás domácí pořadatele překvapilo, byla neúčast delegovaných rozhodčích. Po domluvě s hosty z Trutnova bylo odsouhlaseno, že zápas odpíská jeden z trenérů Královských sokolů.

Vývoj utkání byl trochu jednostranný, ale to vůbec nebránilo ani jednomu z družstev, aby si neužívala hry, kterou mají rádi. Po prvních dvou čtvrtinách vedli Královští sokoli 46:7 a rozhodčí (jejich vlastní trenér) domácímu družstvu řekl, že bude jednostranně a velmi přísně pískat každý faul na straně Královských sokolů😊 Kluci ani neprotestovali, protože si mohli vyzkoušet, jak taky mohou rozhodčí pískat a že zároveň jde bránit čistě.

Mohli byste se dozvědět kolik kdo dal košů, ale to nám nepřijde podstatné. Za vyzdvihnutí stojí jiné herní projevy Královských Sokolů U11. Hráli jako družstvo kamarádů. Nahrávali si, nevyčítali si nezdary, bojovali dravě, když někdo z týmu ještě nedal během hry koš, tak se kluci domluvili, hráli na tohoto konkrétního hráče a každý skóroval! Když střídali, tak si dali „placáka“, bojovali společně a společně oslavili vítězství. Ať už v prvním, nebo v druhém zápase. Atmosféra byla skvělá, což potvrdili i rodiče na tribunách.

Ze zápasu nám trenérům vyplývá spoustu věcí, které budeme zlepšovat, ale hlavně máme velkou radost z toho, jaký tým máme. Děkujeme hráčům i jejich rodičům a trénujeme intenzivně pro další skvělé pocity ze zápasů.

Statistiky k utkání na webu ČBF  - Oblast Východní Čechy (1. utkání, 2. utkání)

Autor: Tomáš Hruška