U11 - Pardubická Studánka zatím nad naše síly

Tým U11vyjel v sobotu 24.11. do Pardubic na dvojzápas s BK Studánka Pardubice.
BK Studánka Pardubice - Královští Sokoli 93:33 a 89:44

Sobota 7:45 sraz před sokolovnou, naložit dresy, kluky a vyrazit do Pardubic. Věděli jsme, že nás čeká aktuálně nejlepší družstvo. Byli jsme se na něj podívat a znali jsme jeho silné stránky. BK Studánka v kategorii U11 má neomylné dvojtakty, výborný driblink a dravost. Připravovali jsme se, seč nám síly stačily

Tým nejmladších Královských Sokolů bojoval, také plnil všechno, co měl, ale i tak nestačil ani v jednom zápase na BK Studánka. Přesto Sokoli odcházeli se zvednutou bradou. Sobota 7:45 sraz před sokolovnou, naložit dresy, kluky a vyrazit do Pardubic. Věděli jsme, že nás čeká aktuálně nejlepší družstvo. Byli jsme se na něj podívat a znali jsme jeho silné stránky. BK Studánka v kategorii U11 má neomylné dvojtakty, výborný driblink a dravost. Připravovali jsme se, seč nám síly stačily.

K prvnímu zápasu jsme nastoupili se zbytečným respektem, až možná strachem. A tak celou první čtvrtinu trenéři doplňovali sebevědomí, aby kluci bojovali o míč a nenechali si jej od holek z Pardubic vytrhávat z ruky. Po první čtvrtině 29:6. Druhá čtvrtina byla vyrovnanější a zatím co Studánka dala 20 bodů, tak my 15. Závěrečný hvizd utkání byl přesto za jednoznačného stavu 93:33

Druhý zápas měl stejný průběh, holky proměnily každý dvojtakt, nikdy nestřílely ani ze střední, natož z větší vzdálenosti a jejich dravý výkon podpořený dobrým driblinkem i tentokrát přinesl úspěch. Z druhého zápasu je zajímavá čtvrtá čtvrtina, kdy už kluci věděli, že se blíží konec a chtěli si strašně zahrát (po třech hodinách basketbalu)… Tak si hráli jako by to mělo být naposled v životě a tahle poslední čtvrtina skončila 16:16. Závěrečné skóre 89:44 zvítězila Studánka.

Vypadá to jako smutný příběh, ale není! Na zápase bylo 16 hráčů, skoro stejný počet rodičů, sehraná trenérská pětka. Kluci makali v obraně každý na hranici svých nynějších možností. Hrajeme jako tým, takže jsou vidět už i hezké přihrávky. Kdokoli šel při střídání ze hřiště, plácl si nejen s trenéry, ale také s „lavičkou“. Výzvou pro nás zůstává driblink a dvojtakt. Jakmile tohle zvládneme, staneme se rovnocenným soupeřem i pro Studánku.

Autor: Tomáš Hruška, hlavní trenér kategorie U11