U11 - ONE TEAM – ONE DREAM

 

Nejmladší družstvo vyjelo v počtu 19 hráčů, 5 trenérů a 12 rodičů na víkendový basket camp do Javorníku.


V pátek odjezd od sokolovny v 17:00, v 19:30 ubytování na žíněnkách v krásné hale, v sobotu dvě tréninkové jednotky a bazén, v neděli jeden trénink a zábava s rodiči. Už teď se těšíme na podobný camp v lednu.


Když jsme se šesti trenéry družstva U11 dali hlavy dohromady a vytvořili roční plán toho, co chceme s klukama v U11 zvládnout v sezóně 2018/2019, schválili jsme si kromě jiného také 3 víkendové campy a letní sedmidenní soustředění. První víkendový camp startoval v pátek 16.11.2018 a všechno, tedy spaní, trénování, jezení i všechno ostatní co jsme pro hráče připravili se konalo v krásné tělocvičně BK Panter Javorník.

Jelo 19hráčů, takže téměř všichni, a hlavním cílem bylo procvičit základní basketbalové dovednosti, především dvojtakt a obranu. Píšu hlavním cílem, protože jsme měli ještě několik vedlejších, ale neméně důležitých! Chtěli jsme, aby kluci byli jeden tým. Abychom začali psát kroniku, aby si zvolili kapitána na čtvrt roku, aby se vytvořila realizační parta rodičů, která tím vším žije stejně jako hráči a trenéři. Musím říct, že všechny tyhle ambiciózní cíle jsme splnili, a ještě mnohem víc!

Kluci se oba večery, když uléhali do spacáků ptali, v kolik ráno už mohou driblovat a házet na koš, rodiče byli skutečný realizační tým, který nám chystal snídaně, svačinky a večeře, staral se, aby se kluci osprchovali a hráli s námi od vybíjené počínaje až po basketbal. Bazén byl se vstupem rovnou z tělocvičny, večerní promítání filmu s basketbalovou tématikou kluky tak chytlo, že jsme se báli, že se počůrají, protože nechtěli odejít od filmu, aby jim nic neuteklo.

Už když jsme odjížděli, tak jsme si domluvili další termín (25.1.-27.1) a se všemi rodiči se shodli, že už teď se moc těšíme. Všichni dospělí jsme jízdu autem tam i zpět pojali jako sponzorský dar pro naše děti, a navíc mámy upekly spoustu buchet, které jsme v pátek večeřeli a v sobotu snídali. Všechny nám moc chutnaly.

Závěr? Nikomu se nechtělo domů a na následném úterním tréninku byli všichni a měli pořád ještě plno společných zážitků. Zkrátka One team – One dream.

Autor: Tomáš Hruška, hlavní trenér kategorie U11