U11 - Lvice pokousaly Sokoly

Sokol Hradec Králové "B" : Královští Sokoli 63:45 (27:6 39:21 52:36)
Sokol Hradec Králové "B" : Královští Sokoli 54:41 (16:12 22:23 34:34)

V Hradeckém derby přehrály Lvice v obou zápasech Sokoly. Na domácí palubovce za již tradičně dobré účasti diváků přehrály holky kluky především lepší technikou s míčem a opravdu dobrou střelbou.

Srdce bojovníků nestačilo
Naši nejmladší kluci nepřijeli k tradičně favorizovaným Lvicím se strachem, naopak. Po rozcvičení jsme poslali kluky na palubovku a ti začali naši cestu bojovníků. Ano, prohrávali jsme po dvou čtvrtinách 39:21, ale nevzdali jsme to. Horší techniku s míčem doháněli kluci rychlostí a zmíněnou bojovností. V obraně již vědí, co dělat a tento zápas nám ukázal že se mladí Sokoli zlepšují. Konečný stav 63:45 kluky spíš namotivoval a ze šatny do druhého zápasu nastupovali s tím, že vyhrají.

A skutečně průběh druhého zápasu byl jiný. Vyrovnanější, dokonce jsme i vedli a tahali se s Lvicemi o každý bod. Co bylo legendární a pevně věříme že to v tomto týmu zůstane byl jeho duch. Myslím tím to, že si kluci plácnou, když střídají, že se raduje celá lavička z každého koše, že když vystřídá do hry silná hráčka, tak si kluci vymění obranu, aniž by jim musel trenér něco říkat. Poločas 22:23 pro nás! Posledních čtvrtka mi připomněla poslední čtvrtku chlapů s USK, kdy přišli o vedení a prohráli. My taky. 54:41.

Nebudu psát kdo dal kolik bodů. Každý byl dobrý v něčem a ke každému hráči bychom dokázali říct něco, za co bychom ho pochválili. Jednu akci přeci jen vyzdvihnu, protože kdybychom ji měli natočenou, tak by určitě dostala nejvíc palců nahoru. Tomáš Weniger běžel s útočící hráčkou a po jejím dvojtaktu jí vysoko a čistě „smáznul“. To chce víc než jen rychlost a odraz. Načasování tohohle v 11ti letech je těžké. Tome krása.

Co je ještě větší krása, že v U11 vidíme spoustu nadějných hráčů, stejnou spoustu podporujících rodičů a také několik mladých trenérů, kteří jsou společně s hráči budoucností mužského basketbalu v Hradci. Všem děkujeme a těšíme se na další zápas v Pardubicích.

Statistiky k utkání na webu ČBF  - Oblast Východní Čechy (1. utkání, 2. utkání)

Autor: Tomáš Hruška