U11 - Kvalifikace se Synthesií byla zkouška ohněm

V sobotu 5.1. nastoupili Královští sokoli proti klukům ze Synthesia Pardubice. Na domácím hřišti se kromě třiceti hráčů sešlo 50 diváků. Hradečtí sokoli nastoupili do zápasu s velkým respektem a ke své dravosti se propracovávali velmi pozvolna. Kluci z Pardubek nás přehrávali především jistým driblinkem a doskoky pod oběma koši.

Po první čtvrtině jsme prohrávali 24:4. Obě další čtvrtiny vypadaly stejně. V poslední čtvrtině se dravě naštval náš Robin Petr a ukázal jak vypadá taková Sokol dravec. Poslední část hry skončila 17:18, ale přes bojovný výkon konečný stav skončil 29:87 pro Pardubky.

Druhý zápas byl už bojovnější a k Robinovi se přidali další dravci. Jedna naše maminka, která přišla na poslední čtvrtinu druhého zápasu nám i klukům sdělovala, jak bylo obdivuhodné, že za stavu 76:15 pro hosty jsme bojovali jako by bylo vyrovnáno. I proto jsme byli s konečným skórem 89:33 spokojeni.

K zápasu mám ještě jeden povzdech trenéra… V téhle kategorii je zabiják hry zdvojování -> přebírání hráčů s míčem. Ano je to účinná obrana, ale vede k tomu, že bránící hráč ztratí osobní odpovědnost za hráče, protože mu vždy někdo pomůže. A tu krásnou hru jeden na jednoho si mohli vychutnat jednostranně Pardubice, protože si zatím striktně nepomáháme. Tolik závěrečné zdvižené obočí trenéra.