U11 - Královští sokoli přesně po vzoru Kyrieho Irvinga

6.1. jsme v Hradci v tělocvičně Lvic přivítali osm statečných kluků z Turnova. Sokoli byli hladoví po vítězství a vletěli do zápasu s dech-beroucí dravostí. Zároveň hráli čistě, nepřebírali si hráče, zkrátka u nás platí heslo: ,,útočit můžeš, bránit musíš…“ Už po první čtvrtině jsme vedli přesvědčivě a náskok hladově navyšovali. Možná se ptáte, kde je ta pokora (Humble)? Je právě v tom, že když uteče soupeř do dvojtaktu, tak ho ,,nesejmu“, ale nechám vystřelit. Protože si to zasloužil.
                Sokoli hráli svou hru plnou ostrých a nezištných nahrávek. Legendární situace nastala v poslední čtvrtině za stavu 99:12, kdy se Sokolíci domluvili, že stý bod dá Luky Kozohorský. Takže pod košem vysoký hráč Robin dává nahrávku mnohem menšímu Lukymu, aby si mohl dát tu svou stovku. J Konec prvního utkání Sokoly ,,nasytil“ stavem 124:12.
                Do druhého zápasu přidali ještě víc pokory před soupeřem a bránili Turnovské kluky až od poloviny. Vojtova hláška na baskeťáka z Turnova, který se při vyhazování z autu na vlastní polovině nemohl rozhodnout, kterému ze tří volných spoluhráčů to nahraje, se stala legendární. Volal na něj nedočkavě z půlící čáry: ,,Tak už to vyhoď!“
                Samozřejmě pokorní zůstáváme i přes konečný výsledek 106:18. Víme, že se musíme zlepšovat. Chceme zlepšovat doskoky a driblink a zároveň pokorně víme, že nás čeká 19.1. silný soupeř z Jičína… Držte nám palce.