U11 - Jičín jako zkouška na celorepublikové finále

V sobotu v 7:20 jsme odjížděli z Hradce směr Jičín v několika autech a za pomoci rodičů se s patnácti kluky přesunuli na dvojzápas do Jičína. Věděli jsme, že je Jičín silný, viděli jsme holky z Jičína hrát proti Studánce vyrovnaný zápas a jeli si hlavně zahrát.
Jaké bylo naše překvapení, když stav po první čtvrtině byl 18:18. V té chvíli jsme si s trenéry udělali krátkou poradu a rozhodli se, že první zápas budeme hrát přeborovým způsobem, tedy na „hokejové“ střídání jedenácti hráčů z patnácti a zkusíme první zápas vyhrát. Rozhodnutí bylo taky o druhém zápase. Že v něm za každou cenu budeme hrát finálovým způsobem, tedy každý hráč nastoupí jen ve dvou čtvrtinách. První zápas byl nádherný a postupně jsme navyšovali vedení po čtvrtinách o deset, pak o 14 bodů až na závěrečných 56:81 pro Královské sokoly. V zápase byly k vidění skvělé nahrávky Vojty a Honzy, doskoky Ondry a Tomáše, Romanovo vyvážení míče, Fílova a Péťova bojovnost, Kryštofova odvaha jít do koše a Davidův neskutečný cit pro prostor, kde bude míč. Zároveň celý tým hrál hladově v obraně i v útoku a každý byl zodpovědný za svůj výkon. Bylo to přesvědčivé a všem se to líbilo.

Do Druhého zápasu jsme šli striktně způsobem „každý hráč jen ve dvou čtvrtinách… A po první čtvrtině 16:18 pro Jičín, druhá 33:32 pro nás, to vůbec nevypadalo špatně. Ale třetí čtvrtina už byla fyzicky nad síly 7 kluků a po jejím konci jsme prohrávali o 8 bodů (44:52). Poslední čtvrtina byla nadějná a Jičínské holky trochu přitvrdily, tak jsme házeli čtrnáct šestek. Ale v nejmladší kategorii je úspěšnost trestných hodů maličká, takže jsme ze čtrnácti možných bodů proměnili jeden. Prohráli jsme o jedenáct. Až budeme velcí, budeme umět házet šestky jako Bryce Canda (87,5% úspěšnost), neprohrajeme 68:57.

Co nám tyto zápasy v Jičíně ukázaly. Že už umíme hrát krásný basketbal, že tréninky posouvají všechny hráče, kteří pravidelně chodí, že potřebujeme zlepšit fyzičku, že střídající hráči do obou pětek potřebují trénovat na 120 %, aby dohnali dovednosti typu driblink a obrana, a že na chatu se s rodiči jezdí jindy než když hrajeme důležitý, pro nás ligový zápas.

Trenéři děkují všem hráčům za nasazení, za bojovnost a za to že jsou Hungry&Humble (hladoví a pokorní). Dík patří taky rodičům, kteří místo na chatu, nebo na lyže jeli se svými basketbalisty na zápasy do Jičína.