U druhého týmu KNBL bez šance

20. kolo KNBL

BK Dekstone Tuři Svitavy : Kingspan Královští sokoli 102 : 77 (35:22, 63:41, 80:64)

Utkání 20. kola nejvyšší soutěže bylo ve svitavské hale Na Střelnici zahájeno malou oslavou domácího hráče Pavla Slezáka. Za svoje působení v NBL dokázal překonat hranici 6.000 nastřílených bodů. Své střelecké kvality předvedl hned následně i Královským sokolům, jejichž konto zatížil 21 bodem a stal se nejlepším střelcem nejen domácích, ale i celého utkání.

Královští sokoli nastoupili netradičně, a vcelku překvapivě, se základní sestavou bez Petera Sedmáka. Ve 3. minutě první čtvrtiny měli domácí náskok již 10 bodů (10:0), v 6. minutě dokonce 19 bodů - 25:7. Bylo jen otázkou do jaké výše vystoupá konečné skóre utkání. Domácí Tuři, druhý celek tabulky KNBL neponechali nic náhodě a došli si jasně pro další výhru v soutěži.

Po zranění ramene z utkání s Nymburkem se do sestavy vrátil Pedja Stamenkovič. Bodově se tradičně prosadila dvojice slovenských pivotů Pavol Lošonský (20 bodů) a Peter Sedmák (14 bodů). Mezi tyto dvě opory se vklínil ještě Bryce Canda se 16 body. Za svitavské Tury po zmíněném Pavlu Slezákovi (21 bodů, 5x za 3b) se úspěšně prezentoval také Sean O´Brien - 19 bodů, Matěj Svoboda 13, Roman Marko a Charles Aiken po 10 bodech.

Svitavští byli úspěšnější nejen celkově v bodovém skóre, ale také na doskoku- 49:31, zaznamenali o 10 více asistencí (28:18). Trojky v utkání 14:6. Omezili jsme počet ztrát na 9 (soupeř 17), ale ani to nestačilo k výraznějšímu prosazení.

Sestava a body Kingspan Královských sokolů: Pavol Lošonský 20, Bryce Canda 16 (2x za 3b), Peter Sedmák 14 (2x za 3b), 8 doskoků a 5 asostencí, Martin Kolář 7, Chaeles Marquardt a Pedja Stamenkovič po 5 bodech (oba 1x za 3b) Petr Andres a Tomáš Hampl po 4 bodech, Ondřej Peterka 2, Tomáš Mahler a Dominik Štěpán 0. Jan Mráz do utkání nezasáhl.