Tým U15 s Nymburkem vítězně!

Královští Sokoli – BA Nymburk

69 : 54 (39:30)

Statistiky utkání

K dohrávce zápasu s Nymburkem, který soupeř před třemi týdny odložil, jsme nastoupili netradičně ve středu. Nymburk byl v tabulce sice několik míst pod námi (bilance před zápasem 2:2, oproti naší 4:1), ale poprvé v sezóně se „sešli všichni jeho klíčoví hráči“. A tak nebylo radno soupeře podcenit.

To se bohužel stalo. V první kvartě jsme nechávali Nymburk hodně lehce skórovat (17 obdržených bodů je na naše poměry dost). Naštěstí obrana soupeře byla ještě prostupnější, a tak to bylo po první čtvrtce 21:17 pro nás. Ve 14. minutě jsme nechali Nymburk snížit na jediný bod (25:24) a až v ten moment snad naši hráči konečně pochopili, že Nymburk nepřijel do Hradce na výlet a sám se rozhodně neporazí! Následovala naše poměrně vydařená pasáž, přičemž zbívající úsek do poločasu jsme vyhráli 14:6 a do šatny odcházeli s 9ti bodovým náskokem (39:30).

Důrazná domluva v šatně poměrně zafungovala a třetí čtvrtka byla z naší strany jasně nejpovedenější (18:6). Hned na začátku poslední části jsme šli do vedení 59:36. Pak už opět naše hra sklouzla k nemastnému, neslanému podprůměru, čehož soupeř plně využil a korigoval na konečný 15ti bodových rozdíl ve skóre. Celkově šlo z naší strany o hodně nepovedený zápas, a to hlavně v útočné fázi, kde kombinace hodně vázla. Naopak výborný individuální výkon předvedl Michal Novák, který odehrál svůj nejlepší ligový zápas!