Tým DEKSTONE Tuři Svitavy porážíme v důležitém utkání i podruhé

Královští sokoli vs. DEKSTONE Tuři Svitavy

87:79 (27:22, 48:47, 68:64)

Statistiky zápasu.

Pozápasová tisková konference.

Tým Královských sokolů podal opět vynikající týmový výkon a ve vyrovnaném zápase s DEKSTONE Tuři Svitavy zvítězil. Dostal se tak na průběžné 6. místo tabulky KNBL! Výborný výkon předvedl Filip Halada, když dosáhl double-double (19 bodů + 10 doskoků).

První čtvrtina zápasu začala vyrovnanými výkony na obou stranách hřiště. Po pěti minutách sice Královští sokoli vedli o 6 bodů, hosté ale pomocí trojek mírnou ztrátu rychle stáhly. Dvě minuty před koncem čtvrtiny se dokonce Tuři dostali do vedení (18:20). Královští sokoli se však taktovky zápasu nechtěli vzdát a překlopili vedení opět na svou stranu. Díky trojce Stamenkoviče stav po první čtvrtině 27:22. Ihned na počátku druhé periody Sokoli dál navýšili svůj náskok na 9 bodů (31:22), nejvyšší rozdíl ve skóre v celém utkání. Po té ale zavelela k útoku svitavská ofenziva a za dvě minuty stav opět vyrovnala (33:33). Do konce čtvtiny se přelévalo vedení z jedné strany na druhou. Po prvním poločase stav 48:47.

Ani třetí čtvrtina nepřinesla jasného lídra zápasu. Královští sokoli byli neustále pár bodů napřed, ale nikdy ne více než o 7 bodů. Po třetí periodě stav 68:64. Lehký náskok domácích v poslední čtvrtině rozhodl. Hostům vyschl prach v tříbodových pokusech a pod košem se přes vyšší sestavu Královských sokolů nedokázali prosadit. Sokoli tak šli do koncovky ve vedení. Čtyři minuty do konce zápasu stav 79:72. Ovšem tuři se tak snadno nevzdávají a rychlými pěti body se dotáhli na rozdíl jediného koše (79:77). Po timeoutu domácích nejprve Barac minul střelu za tři body, ale Peterka doskočil a důležitou trojku trefil hráč zápasu Halada. Po dalších dvou bodech Lošonského již Královští sokoli sahali po vítězství (84:77, dvě minuty do konce). Svitavský Svoboda sice snížil ztrátu turů, ale Filip Halada okamžite kontroval další střelou za tři body, čímž dovedl Královské sokoly k další důležité výhře (87:79).

Královští sokoli přehráli svitavský tým zejména body zpod koše (44-30) a produkcí šestek (24/16 - 12/11).

Komentář Lubomíra Peterky: „Dneska to byl těžší zápas než s Brnem. Přeci jen jsme narazili na tým, který byl na vlně a má v kádru zkušenější hráče a taky se to ukázalo. Zápas byl vyrovnaný i statistiky jsou vyrovnané, ale v podstatě rozhodla poslední čtvrtina, kdy jsme si udržovali mírný náskok. V poslední čtvrtině jsme trefili důležité koše proti zóně a to podle mě rozhodlo. Ale i tak si myslím, že to je zasloužené vítězství."

Královští sokoli: Halada (19 bodů + 10 doskoků), Lošonský 18 bodů, Stamenkovic 13 bodů + 5 asistencí, Sedmák 13 bodů, Barac 10 bodů + 7 doskoků + 7 asistencí, Koloničný 6 bodů + 5 doskoků, Šoula 6 bodů, Peterka 2 body + 5 doskoků, Brožek 0 bodů, Chlumecký nenastoupil, absence: Mráz a Kantůrek

DEKSTONE Tuři Svitavy: Svoboda 17 bodů + 9 doskoků, Welsch 13 bodů, Johnson 12 bodů