Tým BK Opava jsme ze začátku potrápili

Ve středu 9.10. Královští sokoli odehráli svůj druhý extraligový zápas letošní sezony. Bohužel i tým BK Opava, jako jeden z favoritů ligy dokázalsvé kvality.

První perioda hry byla naprosto vyrovnaná. Domácí sice necelé první tři minuty vedli, ale po dvou úspěšných trestných hodech Davida Pekárka bylo ve třetí minutě vyrovnáno. Následně se Hradec střídal s Opavou ve vedení. V polovině ptvní čtvrtiny získal Dorde Tresač svou střelou za tři body pětibodový náskok, což si vyžádalo za stavu 10:15 pro Královské sokoli oddechový čas domácích. Po té se týmu dařily útočné doskoky a  závěr první části zápasu skončil vyrovnaný 23:23.

Začátek druhé periody byl také vyrovnaný. V zápětí hráči týmu BK Opava dokázali rychlými přihrávkami proplout obranou našich borců a postupně navyšovali své vedení. V polovině druhé čtvrtiny soupeř v jednu chvíli navýšil rozdíl skore na 19 bodů, ale Královští borci zamakali a díky bojovnosti v útoku stáhli rozdíl na 11 bodů. Závěr první poloviny zápasu dopadl 48:35 pro domácí.

V začátku další části hry nebylo k vidění moc proměněných košů, ale spíše fauly zaviněné chtíči po míči obou týmů. Sokoům se v jednu chvíli podařilo po úspěšné tříbodové střele Davida Pekárka stáhnout skore na 50:40. V zápětí však přišel zlom zápasu. Domácí byli úspšnější ve střelbě a doskocích, což vyústilo v závěr třetí čtvrtiny v podobě 72:50.

Poslední perioda patřila opět domácímu celku a výsledný stav utkání skončil 95:68.