Trojkový koncert Jakuba Šiřiny (a celé Opavy) - konečná ve čtvrtfinále poháru

21. 1. 2019 Čtvrtfinále Českého poháru ČBF

BK Opava : Kingspan Královští sokoli 108 : 72 (19:25, 45:38, 82:55)

O postup do závěrečného turnaje Final 4 Českého poháru jsme bojovali na palubovce BK Opavy. Do základní sestavy se opět vrátil Peter Sedmák a Královští sokoli ovládli první čtvrtinu utkání poměrem 19:25. K tomu pomohla nejen dobrá střelba, ale důsledný doskok, především pod vlastním košem. Dvě trojky opavského Štěpánka v úvodu druhé části, zbytečné ztráty, osobní chyby a především neproměněné, zcela jasné šance, dostaly Opavu zpět do utkání. V 5´bylo srovnáno na 31:31. Domácí každou chybu potrestali a odskočili na rozdíl 8 bodů (41:33), necelé 3 minuty před poločasem. Z náskoku jsme dokázali jeden bodík ubrat, poločas 45:38.

Ani úvod druhé poloviny se nám nevydařil, po dvou minutách navýšili domácí rozdíl ve skóre na 14 bodů. Domácí zabrali v obraně, začala se jim dařit střelba za 3 body. Na naší straně bohužel přibývaly převážně ztráty míče. V 6 minutě vedli domácí již 67:40. Stav po 30 minutách 82:55. Opava pokračovala ve střeleckém koncertu. Reprezentační rozehrávač Jakub Šiřina 7x vystřelil z trojkové vzdálenosti a 7x neminul. Celkem zaznamenal 29 bodů a stal se nejlepším střelcem utkání. Jan Švandrlík byl z této mety úspěšný 5x. BK Opava zaznamenala celkem 19 !!! trojek. Úspěšnost jejich střelby má velký podíl na konečném výsledku 108 : 72.

Sny o finálové čtyřce se rozplynuly již ve druhé čtvrtině. To, co nás zdobilo v první čtvrtině mávnutím kouzelného proutku odešlo a Opava si bez problémů došla pro účast ve finálové čtyřce Českého poháru.

Sestava a body Královských sokolů: Charles Marquardt 12 (2x za 3b), Ondřej Peterka 11, Petr Andres 10, Peter Sedmák 9, Bryce Canda 9 (1x za 3b), Pavol Lošonský 7, Pedja Stamenkovič 6, Martin Kolář a Jan Mráz 3, Tomáš Hampl 2. Dominik Štěpán do utkání nezasáhl. Trojky v utkání 19:3 !!!, doskok celkem 47:38, ztráty 9:16.