Třináctka pro nás byla smolná... prohra na USK o bod

13. kolo KNBL USK Praha : Kingspan Královští sokoli 88 : 87 (16:21, 45:40, 68:61)

"Smolná třináctka" se přilepila zase na Královské sokoly. Ve 13. kole zavítali na palubovku USK Praha. Zpočátku se vyvíjelo utkání slibným směrem. Výhra v první čtvrtině rozdílem 5ti bodů - 16:21. Bohužel, druhá čtvrtina vyšla lépe domácímu USK. Pětibodový náskok během 1,5 minuty otočili a ke konci, jinak vyrovnané čtvrtiny, si vytvořili náskok, se kterým jsme do druhé části vstupovali my. 45:40 (stav ve čtvrtině 29:19). Ve třetí kvartě domácí náskok ještě o dva body navýšili, poslední dějství tak zahajovali za stavu 68:61.

I když smůla Královské sokoly provází, rozhodně to není tým, který by se vzdal. Ještě minutu a dvacet jedna vteřin před koncem vedli pražané o 7 bodů. Skvělým závěrem jsme dotáhli až na rozdíl jednoho, jediného bodu. Bohužel, jako už několikrát v celé soutěži, soupeř odcházel šťastnější. V poslední čtvrtině jsme sice zvítězili 20:26, ale ten jeden bodík chyběl alespoň na prodloužení.

Statisticky bylo utkání vyrovnané, domácí si připsali o 3 doskoky více (32:29), Sokoli pro změnu o 3 více trojek (8:11). V obou týmech se přes 10 a více bodů prosadilo 4 hráči. Z USK Praha to byli Filip Vukosavljevič - 22 bodů (nejlepší střelec utkání), Raheem Appelby 18, Ondřej Sehnal 16 a Michal Mareš 14. Z Královských sokolů Peter Sedmák 18, Pavol Lošonský 17, Bryce Canda 16, Marko Rikalo 13.

Velkým oslabením pro náš celek je zdravotní stav Dušany Panduly, který se tak do utkání nemohl zapojit a pravděpodobně bude chybět i v následujících zápasech.

Sestava a body Kingspan Královských sokolů: Peter Sedmák 18 (2x za 3b), Pavol Lošonský 17 (1x za 3b), Bryce Canda 16 (4x za 3b), Marko Rikalo 13 (2x za 3b), Tomáš Hampl 9, Petr Andres 6 (2x za 3b), Martin Kolář a Ondřej Peterka po 4 bodech, Jan Jiříček 0. Tomáš Mahler a Dominik Štěpán do hry nezasáhli.

Již tuto sobotu nás čeká derby s BK JIP Pardubice. Věříme, že nás přijdete podpořit do haly v Třebši. Utkání začíná v 18.00 a jistě si jej nenechá ujít i početná skupina fanoušků BK JIP. Neváhejte a zaujměte svá místa včas.