Tři Peterkové v jednom utkání - čeká nás zápas v Nymburku

Kingspan Královští sokoli odehrají 17. kolo proti ČEZ Basketball Nymburk mimořádně už v pátek! Dlouhodobě nejlepší tým v Kooperativa NBL s bilancí 14-0 je aktuálně na první pozici soutěže, kam patří už druhé desetiletí, ale my těch 60 km nepojedeme dopředu poraženi a budeme se snažit předvést bojovný výkon. Po druhé výhře v soutěži proti Kolínu se asi třetí výhra nedá čekat, ale je to pro nás stejně svátek – přesně o těchto zápasech jsme v první lize snili.

Nymburský tým je známý díky svojí všestranné hře. Jsou nejlepší nejen na útočné polovině, ale taky na té obranné. Tým stojí především na kvartetu českých reprezentantů – Bohačík, Hruban, Peterka, Kříž. Jedno specifikum současného týmu je taky v tom, že téměř všichni hráči hrají stejný počet minut, kdy nejvíce minut dostává dlouhodobě nejlepší hráč týmu Jaromír Bohačík – a to pouze 22,7 minut na zápas. Minutová vytíženost zbytku týmu se pohybuje mezi 15 – 20 minutami. Výborní náhradníci lehce přehrávají všechny lavičky ve zbytku soutěže.

Nezapomínejme, že v „béčku“ Nymburka v první lize nastupují tři hráči z naší soupisky (Jan Mráz, Martin Kolář, Tobiáš Mikula) a naše barážová posila z loňské sezony Martin Peterka (viz obrázek k článku) si zahraje zápas proti bratrovi Ondrovi a tátovi Lubošovi, a tak to nebude všední venkovní utkání. Hrát určitě nebude Dušan Pandula, který je stále zraněný a ani Marko Rikalo. Zápas můžete sledovat na tv.nbl.cz, nebo přijet fandit do Nymburku!

Komentář trenéra Lubomíra Peterky: „Nymburk je očividně na jiné úrovni než zbytek týmu v KNBL. Já však věřím, že náš tým může podat kvalitní výkon a ukázat stoupající efektivitu v obraně. Od minulého zápasu s Nymburkem jsme posílili, tak snad to bude znát!“

Komentář Martina Koláře: „Pro mě osobně to bude super zážitek, neboť v tomto týmu jsem minulou sezónu působil. Nymburk nemá moc slabin, všiml jsem si však, že v posledních zápasech zaostávají v obraně rychlých protiútoků, na čemž bychom my mohli soupeře potrápit. V posledních zápasech jsme podávali konstantní výkony, a proto doufám, že v pátek v tom budeme pokračovat!“