Třetí utkání skupiny A2 bohužel nevyšlo podle představ, Pumprla dovedl Ostravu k vítězství

NH Ostrava : Kingspan Královští sokoli 85:74 (27:15 50:40 68:60)

V sobotu 29.2. odehráli Královští sokoli třetí utkání ve skupině A2. Tentokrát jsme se střetli s klubem NH Ostrava. Náš výkon, který jsme v hale Tatran předvedli, bohužel na vítězství nestačil.

Prvních šest minut zápasu bylo jako na houpačce, koše padaly na obou stranách palubovky. Skvěle se opět činil Pavol Lošonský, který za Královské sokoli proměnil nejvíce střel. Ve čtvrté minutě se ale naše ofenzíva zastavila na 15 bodech a do konce první čtvrtiny už jsme bohužel nebyli schopni přidat další. Naopak Ostravě to padalo až do závěru čtvrtiny a dokázali si tak vytvořit náskok o 12 bodů. Na začátku druhé čtvrtiny přidal na naše konto 4 body Peter Sedmák, svou dvoubodovou střelu proměnil také Filip Halada a stáhli jsme tak náskok ostravského celku na 9 bodů. Ten však vůbec nehodlal přestat se svojí kanonádou a opět nám odskočil. V šesté minutě druhé čtvrtiny už tak svěřenci trenéra Bálinta vedli o 16 bodů. Ke konci druhé čtvrtiny naši kluci zlepšily koncovku a dokázali stáhnout skóre na rozdíl 8 bodů. Pět sekund před koncem se však trefil Nábělek za 2 body a upravil ještě před poločasovým klaksonem skóre na 50:40 ve prospěch domácích.

V úvodu třetí čtvrtiny vypálil trojku Dorde Tresac, bohužel minul. V následujících minutách však Královští sokoli dokázali vytvořit potřebný nátlak na domácí tým. Dvakrát proměnil svou střelu za 2 body Pavol Lošonský, další 2 body přidal Peter Sedmák svým dunkem, svojí trojku dopravil do koše Peda Stamenkovic a toto všechno doplnil ještě Dorde Tresac svým úspěšným nájezdem. Během necelých čtyř minut se nám podařilo stáhnout skóre na rozdíl pouhých 3 bodů. Poté se však dostal ke slovu opět ostravský kádr, kdy úspěšně dopravil do koše střelu z pole Radek Pumprla i Josh Newkirk. Naše následující dva útoky byly neúspěšné, své tříbodové střely bohužel neproměnil Ondra Peterka ani Filip Halada. Toho využil Šmíd, který proměnil své trestné hody a nájezd a zvýšil náskok domácích na 9 bodů. Do konce třetí čtvrtiny byl zápas opět jako na houpačce, když jsme proměnili střelu, Ostrava na to dokázala pohotově odpovědět. Do poslední čtvrtiny nastupovali hráči za stavu 68:60 ve prospěch domácích. Ve čtvrté desetiminutovce už bylo jasné, kdo bude vítězem. Ostrava dokázala odpovědět na každý proměněný koš z naší strany. Nakonec jsme bohužel prohráli poměrem 85:74.

Body a sestava: Lošonský - 21 bodů + 9 doskoků, Barac - 13 bodů + 5 doskoků + 7 asistencí, Stamenkovic - 13 bodů + 5 asistencí, Sedmák - 11 bodů + 2 doskoky, Tresac - 8 bodů, Peterka - 6 bodů + 4 doskoky, Halada - 2 body + 3 doskoky, Andres, Mahler, Kantůrek a Koloničný bez bodu