Trénink v době covidové

Je to již dva týdny, kdy tým Královských sokolů naposledy využil Sportovní halu Třebeš ke svým tréninkům a zápasům. Pro zpřísněná karanténní opatření byla uzavřena vnitřní sportoviště a hráči tak byli ze dne na den takřka „vyhozeni na dlažbu“. Kooperativa NBL si tak dala pauzu v zápasech, původně stanovenou právě na dva týdny. V těchto dnech je ale již jasné, že zápasová přestávka bude zřejmě delší… Akorát nikdo netuší jak dlouhá bude.

Hráči tak po posledním zápase s Opavou dostali tři dny volna. Pak oblékli pár vrstev navíc, čepice a někteří i rukavice a vyrazili objevovat venkovní hradecká sportoviště. Jako profesionální sportovci mají alespoň povoleno trénování v celém týmu.
Tým nejčastěji využíval atletickou dráhu a hřiště na ZŠ Štefánikova, v těchto dnech je areál bohužel již také zavřen. Dále venkovní posilovnu, či fotbalové hřiště. Nejčastěji probíhá udržování kondice pod taktovkou Petra Andrese – zejména atletika, posilovací a kompenzační cvičení. Daleko častěji než dříve také dochází na fotbálek. Pro trénink basketbalu bohužel nejsou v Hradci Králové vhodná venkovní hřiště, a tak tréninků s balónem v ruce je v těchto dnech velmi málo. Proto hráči doufají v brzké otevření tělocvičen.
Nicméně je pochopitelné, že za situace, kdy se v celé České republice situace okolo pandemie Covid-19 neustále zhoršuje, jsou přísná opatření na místě. Celý tým je tak smířen s novým typem tréninků. Snad počasí vydrží příznivé co nejdéle.

Vzkaz od hráčů Královských sokolů: „Myslíme na všechny, kdo jsou koronavirovou epidemií zasaženi. Ať už po zdravotní nebo ekonomické stránce. Posíláme energii a díky i těm, od kterých tato těžká doba vyžaduje extrémní pracovní nasazení. Soupeře teď nemáme my jako hráči, ale vy všichni, kteří nám normálně fandíte. Proto jsme teď fanoušci my – vyhrajte své boje a bitvy. Ať se zase brzy ve zdraví sejdeme na našich basketbalových zápasech.“

Držte se! Sokol letí!