Trenérská klinika I.

V neděli 21.6. jsme v tělocvičně TJ Sokol Chelčického uspořádali první trenérskou kliniku na téma "Regenerace: statický strečink a využití rolleru u basketbalistů". Přednášejícími byly Veronika Peterková, fyzioterapeutka našeho "áčka", a Lucie Flégrová, fyzioterapeutka fotbalové akademie v Pardubicích.

Nedělní kliniky se zúčastnilo celkem třicet sedm trenérů zejména z Východočeské oblasti, ale někteří dojeli i z větší dálky. Jejich velký zájem nás velice těší a motivuje k pořádání dalších seminářů. Trenérská klinika je určena pro menší počet účastníků, aby si vše mohli prakticky vyzkoušet a mohli tak cvičení věrně předat svým svěřencům. Je zde prostor i na otázky lektorům a na diskuzi mezi trenéry, každý tak může přispět svými zkušenostmi. Trenéři seminář hodnotili velmi kladně, hlavně praktickou část a přispěli i s návrhy na další témata seminářů.

Velmi se těšíme na další kliniku, která proběhne již 20.9. s Michalem Eisenkolbem, který se bude věnovat tématu "Hry v tréninku dětí" (seminář je již plně obsazen, termín byl přesunut kvůli koronaviru). Již teď ovšem hledáme vhodné lektory na další trenérské kliniky.

Myšlenky seriálu našich seminářů - Trenérská klinika:

    • Každý z nás něco umí.
    • Nejsme si vzájemně konkurencí.
    • Všichni jsme tu pro děti.
    • Pojďme se vzájemně vzdělávat a prakticky si vše vyzkoušet

Děkujeme všem trenérům za účast a těšíme se na další setkání!

Za pořadatelský tým Královských sokolů

Veronika Peterková