Totální kolaps v poslední čtvrtině... a domácí prohra s Olomouckem

21. kolo KNBL 26. 1. 2019
Kingspan Královští sokoli : BK Olomoucko 52 : 85 (11:20, 29:33, 41:50)

Poslední vystoupení v základní části na domácí palubovce jsme rozhodně nezahájili nejlépe. Na začátku 3. minuty utkání manko 9 bodů s nulou na vlastním kontě. Naši hráči se postupně dostávali do tempa, i tak si ale první čtvrtinu jasně podmanili hráči hostujícího BK Olomoucka 11:20. Ve druhé čtvrtině jsme začali náskok stahovat, do poločasu jsme ukrojili z náskoku 5 bodů a do šaten se odcházelo za stavu 29:33. Byli jsme zpátky ve hře o dobrý výsledek.

Po poločasové přestávce začal náskok soupeře opět narůstat a nepomohlo ani střídání hráčů. Stav po 3. části utkání 41:50. Úplný kolaps přišel v závěrečné části, kterou jsme prohráli 11:35, tedy rozdílem 24 bodů !!! V závěrečném účtování jsme si připsali pouhých 52 bodů a to je nejhorší střelecký výkon v sezoně. Konečný výsledek 52:85. Střelecky se tentokrát nedařilo Peteru Sedmákovi, konto soupeře zatížil 6 body, ale bojoval a zapsal si 9 doskoků a 2 asistence. Nejlepším domácím střelcem se stal Pavol Lošonský se 14 body ale pak už to byl podprůměr, kdy s osmi doskoky se ještě ukázal Ondřej Peterka, ale zůstal bez bodového zápisu s pouze dvěma netrefenými trojkami.

Frustrace z vývoje utkání domácích hráčů stoupala úměrně s přibývajícími body ze strany BK Olomoucka a navíc se začala projevovat únava ze čtvrtého náročného zápasu za osm dní, kdy někteří hráči jakoby nevěřili, že při soustředění se na zápas a samotný individuální výkon je i BK Olomoucko hratelný soupeř.

V celku BK Olomoucko bodově exceloval pivot Josip Mikulič - 24 bodů (2x za 3b), podporovaný Javontem Douglasem - 23 bodů a Markem Sehnalem - 12 bodů. V utkání se představili dva vítězi individuálních soutěží letošního All Star Game - Javonte Douglas - vítěz 1 na 1, a Thomas Dunans, vítěz soutěže ve smečování.

Sestava a body Kingspan Královských sokolů: Pavol Lošonský 14 (1x za 3b), Charles Marquardt 8 (2x za 3b), Tomáš Hampl 7, Peter Sedmák 6 + 9 doskoků, Petr Andres, Martin Kolář a Pedja Stamenkovič po 5 bodech (všichni 1x za 3b), Bryce Canda 2, Jan Mráz, Tomáš Mahler a Ondřej Peterka 0. Dominik Štěpán do utkání nezasáhl.
Trojky v utkání 6:9, doskok 42:49, asistence 14:22, ztráty míčů 19:13.

V posledním, 22. kole základní části, nás čeká utkání na palubovce Egoé Basket Brno. Je to poslední možnost připsat si čtvrté vítězství v základní části a věříme, že individuální příprava všech hráčů bude daleko zodpovědnější. Každé vítězství se počítá i do tabulky v nadstavbové části A2, která nás po skončení základní části čeká. V té se utkají mužstva, umístěná po 22. kole na 9. - 12. místě.