Královští sokoli vs. Basket Brno

51:67 (14:17, 25:33, 37:52)

Statistiky utkání   Záznam utkání

Tisková konference

Královští sokoli se během jednoho týdne již podruhé utkali s Brnem. Tentokrát však na své domácí palubovce prohráli. Na obou týmech byl znát náročný program, kdy shodně odehrály 4 utkání za 7 (Brno), respektive 8 dní (Hradec Králové). Královští sokoli však více doplatili na užší rotaci (stále bez zraněného Pešakoviće), kdy se projevila ztráta energie a z ní pramenící chyby. Nedařilo se zejména v úspěšnosti střelby. Dobré utkání odehrál David Škranc, který zaznamenal ceněný double-double za 15 bodů a 11 doskoků.

Tým Basket Brno vedl od samého začátku utkání. Královští sokoli se však drželi na dostřel. Po první čtvrtině 14:17. Druhá čtvrtina byla na počet vstřelených košů poměrně chudá. A to z obou stran. Za prvních pět minut v této periodě padlo pouze 5 bodů, z obou týmů dohromady. Pak ale více zaměřili své mušky hosté a svůj náskok do poločasu lehce navýšili. Královské sokoly držel svým výkonem David Škranc. Bohužel se před koncem první půle zranil Adam Goga a rotace Královských sokolů byla opět o něco užší. V poločase  stav 25:33.

Střelecké trápení Královských sokolů pokračovalo i ve třetí čtvrtině. Alespoň ale dobře bránili, aby jim soupeř příliš neodskočil. Čtyři minuty před koncem periody byli Královští sokoli stále v závěsu za brněnským týmem (34:39). Pak se ale rozjeli brněnští Bálint s Mickelsonem a dotáhli Brno k rozhodujícímu trháku patnácti bodů. Po třetí čtvrtině 37:52. V poslední desetiminutovce již Královští sokoli nenašli síly na přílišnou korekci bodového rozdílu ve skóre. S bněnským týmem tak tentokrát prohráli 51:67.

V poločase utkání proběhla divácká soutěž se sponzorem zápasu, vodou Kirvi. Byli vyhlášeni také Klenot hráči utkání, kterými se stali hradecký David Škranc a brněnský Richard Bálint. Oba obdrželi dárkové balíčky od měšťanského pivovaru Klenot.