dohrávka 3. kolo nadstavba A1 Kooperativa NBL

USK Praha vs. Královští sokoli

104:84 (26:16, 48:42, 70:63)

Statistiky zápasu   Záznam zápasu

Tisková konference

USK Praha vedlo celý zápas. Dnes se Královským sokolům nepodařilo ubránit Mangase a Bátovského, kteří dali hradeckému týmu 30, respektive 27 bodů. Královským sokolům se sice několikrát podařilo stáhnout ztrátu, ale nikdy ne dostatečně. Pražský tým zaskočil Královské sokoly tvrdou obranou.

Již vstup do utkání naznačil, že sovy se po velké sérii porážek, kdy v roce 2022 ještě nevyhráli, rozhodli jít tvrdě za vítězstvím. Domácí tým ovládl začátek 7:0. Královští sokoli se sice rychle probudili a díky trestným hodům a trojce Škrance stav vyrovnali (9:9). Ale v druhé půli první čtvrtiny se pražský tým utrhl do prvního náskoku (26:16). Na začátku druhé čtvrtiny pokračoval tlak domácích a Královští sokoli se dostali do ztráty až 14 bodů (36:22). Následně zabral Pavlović a i díky jeho devíti bodům do konce poločasu Královští sokoli stáhli své manko na 48:42.

Ve třetí periodě však začal své představení domácí Bátovský. Jeho tři trojkové střely našly svůj cíl a pomohl svému týmu opět vybudovat náskok 16 bodů (64:48). Byla opět řada na hradeckém týmu, aby se ještě pokusil ztrátu zredukovat. A týmovou prací se to povedlo. Po třetí čtvrtině 70:63. V poslední desetiminutovce se Královští sokoli ještě pokoušeli zvrátit vývoj utkání. Zejména díky dobře hrajícímu Pešakovićovi byl stav 6 minut před koncem 81:75. Bohužel, ale posledních 5 minut byl pouze pod taktovkou sov. Domácí americká dvojice Mangas - West vybudovala nový, bezpečný náskok svému týmu, na která již Královští sokoli nedokázali zareagovat. Utkání vyhrál zaslouženě tým USK Praha 104:84.

Pražský tým ovládl doskok (41-24). Sovy byly také lepší v trojkách (11-8), i v bodech zpod koše (56-38). Svým vítězstvím se USK Praha přiblížilo k 7. Královským sokolům na ztrátu jedné výhry. V případě rovnosti výher po nadstavbě má pražský tým lepší poměr vzájemných zápasů. Do konce zbývají 4 utkání, ve kterých bude cílem Královských sokolů sedmé místo v tabulce uhájit.