Svitavy v sobotu - těžký týden začíná...

V sobotu 19.1.2019 v 17 hodin nastoupí Kingspan Královští sokoli do zápasu 20. Kola KNBL proti domácímu celku Dekstone Tuři Svitavy - zároveň se jedná předposlední venkovní zápas základní části.

Svitavští se aktuálně dělí o 2. místo s Děčínem s bilancí 13 výher a 6 proher. Královští sokoli jsou aktuálně na 12. místě s 2 výhrami a 16 prohrami. Předchozí setkání se Svitavami Sokoli prohráli 78:90 a největší rozdíl ve statistikách týmů je v doskocích, kdy v průměru dosahují Tuři o sedm doskoků na zápas více.

Tým Svitav sehrál svůj poslední zápas v úterý v Českém poháru, kde utrpěl prohru na palubovce Děčína 86-74, i když o víkendu porazil Slunetu o parník (tedy o 47 bodů). Tuři se opírají o velmi kvalitní náhradníky, díky kterým můžou často rotovat sestavou. Hlavní mozek týmu je Roman Marko, který ke svým 11,6 bodům na zápas také přidává 7,5 asistencí. Nejlepším střelcem je Sean O´Brien, který pravidelně zaznamenává 13,4 bodů a 7,9 doskoků.

Kingspan Královští sokoli nastoupí do zápasu po delší pauze, když poslední zápas sehráli doma se Slunetou Ústí nad Labem. Zápas se nám bohužel nepovedl a prohráli jsme jej 73:91. Za zmínku stojí však uvést, že byla znát absence „playmakera“ Pedji Stamenkoviče, který regeneroval zraněné rameno. V sobotním zápase by už ale měl nastoupit, spolu s náhradou za Dušana Pandula (s jeho číslem 4) Charlie Marquardtem. Ten se po delší nemoci znovu objeví na lavičce v roli asistenta trenéra.

Přijďte podpořit Královské sokoly v důležitém zápase na palubovce Svitav. Zápas můžete také sledovat na tvcom.cz nebo tv.nbl.cz.

Lubomír Peterka: „Svitavy jsou velmi kvalitní tým, který se za posledních pár let stal jedním z nejlepších v soutěži. Doma jsme s nimi hráli vyrovnaně, když nám však utekla poslední čtvrtina. Mají velmi kvalitní lavičku a dominují na útočném doskoku. Doufám, že předvedeme atraktivní výkon a dáme Turům na jejich palubovce pořádně zabrat.“
Peter Sedmák: „Hrát se dá s každým a žádný zápas dopředu nevzdáváme. Nechceme dopadnout jako Ústí nad Labem a tak to bude hodně o obraně. Začíná nám těžký týden se čtyřmi zápasy, tak ať začne co nejlépe.“