Svitavy jsme překvapili

Středa 30. října 2019 patřila výjezdnímu utkání. Sokoli se utkali s týmem DEKSTONE Tuři Svitavy.

Cílem zápasu bylo Svitavy, jako jasného favorita utkání, zaskočit. To se povedlo. Kingspan Královští sokoli hráli svoji hru, která nebyla založena na složitých systémech, ale na jednoduché kombinaci a komunikaci. To se Sokolům vyplatilo. Ze začátku hry naši borci zkoušeli soupeře rozstřílet. Bohužel bez většího úspěchu. Po prvních třech minutách se začali s míčem dostávat až pod koš. To se projevilo sadou proměněných košů i přes fauly domácích. Také díky dobré úspěšnosti trestných hodů šli Sokoli do vedení. Před koncem první čtvrtiny měli náskok osmi bodů.

Druhá i třetí čtvrtina byla zcela vyrovnaná. Klukům se v tomto zápase dařila obrana. Měli spoustu útočných doskoků a získaných míčů.

V poslední periodě hry se projevila absence dvou zraněných hráčů (Lošonského a Kantůrka) a Svitavy Sokoly přehrály. Výsledný stav 102:83 pro Svitavy.

Body: Djordje Tresac - 21, David Pekárek - 20, Peter Sedmák - 19, Ondřej Peterka - 10, Pedja Stamenkovič - 9 , Dominik Heinzl - 2, Tomáš Mahler - 2, Petr Andres a Rostislav Jirák bez bodu.