Sokolíci dobyli Pardubice a perníkovou chaloupku

V neděli 9. června brzy ráno se sešla nová parta 17 nejmenších Královských Sokolů. Čekal na nás 6.ročník turnaje o Perníkovou chaloupku, který pořádá klub SŠB Pardubice. Po prvotních překážkách zaviněných i chybou trenérů, kdy jsme zapomněli do mailu napsat adresu haly a než se někteří kluci rozkoukali, tak jsme prohrávali proti „B“ Beksy o 10 bodů. Nicméně kluci zabojovali a i přes několik nedaných tutovek se nám povedlo zápas obrátit a vyhrát. Pro mě však bylo důležité, že jsme nic nevzdali a rvali se až do konce o každý míč. Druhý zápas proti „A“ Beksy Pardubice byl v naší režii. Neutekl nám začátek a bylo vidět, že jsme se již rozkoukali a předvedli jsme i několik hezkých nahrávek a zakončení. Znamenalo to naší druhou výhru. Žádný přesun z lavičky ani svačina po zápase a hned jsme museli čelit týmu pořadatele soutěže. Zakousli jsme se do soupeře od první vteřiny. Týmová hra, hezké dvojtakty (nejvíc se mi líbil Patrikův koš s faulem s proměněným trestným hodem) a dobrá obrana, kdy chceme, aby měl každý zodpovědnost za svého hráče. Tohle nás dovedlo k třetímu vítězství a celkové skóre nebylo tak důležité, jako naše snaha se zlepšovat a plnit pokyny trenérů, jak jen můžeme.

Poslední zápas a dle průběhu turnaje se jednalo o finále (proti BK Přelouč). Kluci k tomu tak přistoupili a předvedli skvělou obranu se spoustou nahrávek v útoku. Rvali jsme se o každý balon na zemi a doskok, nic jsme nechtěli soupeři darovat bez boje. Každý makal a bojoval a zaslouženě jsme se pak mohli radovat. Mně se nejvíc líbil koš Vojty, takovou radost a nadšení a nejen u Vojty, ale celého týmu, jsem ještě neviděl. Právě pro tyhle momenty hrajeme Basketbal.

Následovalo vyhlášení výsledků ve velké hale. Nejdříve pořadí a potom nejlepší 2 hráči z každého týmu. Od nás to byli Johnny Hruška a Roman Vejražka. Bylo to těžké vybrat, podle mě by si to zasloužil celý tým, za bojovnost, dravost a snahu se zlepšovat každým okamžikem na hřišti. Po vyhlášení 1.místa převzalo trio Martin, Filip a Tommy Perníkovou chaloupku. V šatně jsme se na to vrhli a ježibaba by neměla radost, nenechali jsme ji ani kousíček. Všem Pardubický perník chutnal.

Děkuji rodičům za účast na turnaji a za skvělou kulisu a podporu v zápasech.

za trenéry Ondra Peterka

Zápasy: Královští Sokoli 31:27 BK Pardubice „B“

Královští Sokoli 33:28 BK Pardubice „A“

SŠB Pardubice 5:59 Královští Sokoli

Královští Sokoli 41:21 BK Přelouč

Turnaje se zúčastnili: Honza Andrlík, Tomáš Bílek, Maty Havrda, Johnny Hruška, Vojta Jánský, Matěj Kněžour, Míša Nguyen, Tommy Nguyen, Pája Novák, Adam Nový, Kryštof Polák, Martin Svoboda, David Topolančin, Fíla Vejražka, Roman Vejražka, Dan Vondrák, Patrik Zavázal