Sokoli vyzvou Ostravu v nejdůležitějším zápase sezóny, skupina A2 pokračuje

Další sobota neznamená nic jiného než další zápas skupiny A2 KNBL. Sokoli tentokrát navštíví Slezsko, když vyzvou borce z NH Ostrava. Utkání začíná v 17:30 a můžete jej sledovat na tv.nbl.cz.

NH Ostrava je momentálně na 3. místě s bilancí 6 výher a 19 proher. Poslední vzájemné střetnutí znamenalo výhru 93:82 pro Královské sokoly. Ostravané vyhráli poslední zápas 19.1., kdy na domácí palubovce zaskočili favorizované Pardubice. Největšími oporami týmu je trio Stanojevič – Boggs – Bohačík. Doplňuje je dvojice Alleyn a Zaharijevič. Ve všech zápasech skupiny A2 Ostravané inkasovali přes 90 bodů. Právě obrana je jedna z věcí, která NH dělá problémy.

Kingspan Královští sokoli jsou momentálně na 4. místě skupiny A2 s bilancí 5 výher a 20 proher. Na Ostravu ztrácíme pouze 1 vítězství! Poslední zápas jsme odehráli s BC Gesoan Kolín, kde jsme i bez Pavola Lošonského odehráli velmi bojovné utkání. Bohužel nám nevyšla koncovka a padli jsme 85:76. Za zmínku stojí uvést velmi nebojácný výkon Martina Koláře, který zaznamenal 12 bodů a 5 doskoků. Tým se tradičně spoléhal na vedení Petera Sedmáka, který 20 body a 8 doskoky málem zaznamenal ceněný double-double.

Důležitost zítřejšího utkání nemůžeme brát na lehkou váhu. Pokud se Sokolům podaří vyhrát, posunou se v tabulce na 3. místo a do zbývajících 8 zápasů by měli značně větší komfort. Zápas sledujte od 17:30 na tv.nbl.cz.

Komentář Lubomíra Peterky: „Na půdě Ostravy to jsou vždy těžká utkání. Na NH budeme muset předvést perfektní výkon založený na kvalitní obraně. Do karet nám hraje, že soupeři dýcháme na záda. Věřím, že máme na to utkání dotáhnout do vítězného konce a postoupit tak v tabulce na 3. místo.“

Komentář Ondřeje Peterky: „V Ostravě musíme vyhrát. Je to náš konkurent o 3. místo, takže je to velmi důležité utkání. Na NH je vždy bouřlivá atmosféra, ale věřím, že do zápasu nastoupíme nebojácně a předvedeme bojovný výkon.“