Sokoli si vezou z Prahy výhru

Basket SK Slavia Praha vs. Královští sokoli Hradec Králové

81:87 (24:22, 16:22, 22:23, 19:20)

Nováček letošního ročníku nejvyšší basketbalové soutěže z pražského Edenu na domácí půdě doposud neprohrál, to se však včera změnilo. Sokoli ukázali dostatek vůle a síly a dokázali utrhnout vítězství. Hradecký tým nastoupil do 9. kola Kooperativa NBL v plné sestavě a s novou posilou jménem Lamb Autrey. Ikona ligy zaznamenala v zápase 28 bodů a byla nejlepším střelcem utkání.

Střípky ze zápasu:

• V prvním dějství oba týmy tvrdě bojovaly o každý míč a na jejím konci byl výsledek 24:22 ve prospěch týmu Slavia.
  • Na začátku druhé čtvrtiny udělal chybu v obraně Lamb Autrey a domácí navýšili skóre na 6bodový rozdíl, na tabuli rázem svítil stav 32:26. Hradecký tým to však nijak nevyvedlo z míry a skvěle hrající Lovro Mandalinić se dokázal blýsknout dvěma přesnými tříbodovými zásahy. Poločas skončil vedením Hradce o 4 body.
  • Třetí čtvrtina začala přesnou tříbodovou střelou Lovra Mandaliniće. Lamb Autrey přidal dva dvoubodové zásahy a skóre bylo 49:40 ve prospěch sokolů. Lovro poté znovu čaroval a navýšil plusové body hradeckého týmu na 51:42. Sokoli dominovali celou třetí čtvrtinu, což bylo na palubovce naprosto zřetelné, po zásluze na jejím konci vedli 67:62.
  • Čtvrté dějství zahájila Slavia přesnými zásahy a solidní bodový náskok sokolů byl v tu chvíli rozprášen. Týmy od sebe dělil bod (66:67). Po 3 minutách hry vedli domácí o jeden bod. Ani pěkný blok Davida Škrance nezastavil úspěšnou tříbodovou střelu na 71:67. Oba týmy udělaly v závěru zápasu spoustu chyb. Naštěstí hradeckou mysl uklidnila tři minuty před koncem utkání skvělá trojka od Ondřeje Peterky. Koncovku zápasu vzal do rukou Lamb Autrey, jehož koš na následná trojka 30 sekund před koncem poslala sokoly do 6bodového vedení. Ikona ligy svůj výkon okořenila dvěma skvělými šestkami a Hradec tak bral výhru 87:81.

„Začátek zápasu jsme měli trochu slabší, Slavia dávala trojky a měli jsme co dělat, abychom s ní drželi krok. Ve druhé čtvrtině jsme se probrali a naše obrana začala předvádět skvělou práci, i díky tomu jsme v poločase vedli o 4 body. Ve třetí a čtvrté čtvrtině hrál pražský tým kvalitní pressing, my jsme se přestali prosazovat a velmi brzy bylo skóre zápasu srovnané. Konec zápasu se otočil na naši stranu po krásné trojce od Lamba a jeho dalším dvěma úspěšným zásahům,“ komentuje utkání sportovní manažer Peter Sedmák.