Sokoli si připisují 4. výhru v sezóně!

Kingspan Královští sokoli : USK Praha 95:85 (24:17 47:48 71:58)

V sobotu 21.12. Kingspan Královští sokoli hostili 7. celek tabulky KNBL USK Praha. I přes to, že jsou na tom Pražané podstatně lépe, co se výher týče, fanoušci mohli očekávat vyrovnané utkání, neboť Sokoli ukazují, že na domácí palubovce jsou silným soupeřem.

Do utkání vstoupili lépe hosté a dokázali si udělat mírný náskok. To se však nelíbilo domácímu forwardovi Davidu Pekárkovi, který vstřelil dvě rychlé trojky během minuty a nastartoval tak domácí kotel. Poté už se chytli o ostatní hráči základní pětky a první čtvrtina byla nabita pohlednými spoluprácemi. Druhá čtvrtina se také nesla ve vyrovnaném duchu, kdy si žádný z týmu nedokázal vytvořit výraznější náskok. Za Sokoli se v této čtvrtině činili především Stamenkovič a Sedmák. Po prvním poločasu byl stav 47:48. Třetí čtvrtina byla jasně ve prospěch domácích Sokolů. Vše začínalo u dobré obrany, kdy domácí nedovolili dát USK 6 minut jediný koš. Hradečtí borci si tak dokázali vytvořit 13 bodový náskok do poslední čtvrtiny. USK však nechtělo nic vzdávat a na začátku poslední části hry stáhli náskok na 4 body. Za pražany se činil především Raheem Appleby, který zaznamenal 19 bodů a několik neuvěřitelných nájezdů. V posledních minutách zápasu si však vše na starost vzal rozehrávač Stamenkovič a spolu se zbytkem základní pětky se postarali o další vítězství v této sezóně před zaplněnou halou v Třebši.

Body a sestava: Tresač - 24 bodů (4 trojky), Pekárek - 17 bodů (5 trojek) + 8 doskoků + 5 asistencí, Lošonský - 17 bodů + 6 doskoků, Stamenkovič - 16 bodů + 14 asistencí, Sedmák - 14 bodů+ 7 doskoků, Peterka - 7 bodů, Jirák, Mahler, Ridgeway a Kantůrek bez bodu.