Sokoli předvedli bojovný výkon, bohužel ale opět nevyšla koncovka

Kingspan Královští sokoli : Dekstone Tuři Svitavy 102:107 (31:22 21:34 19:24 31:27)

V sobotu 4.1. se Královští sokoli utkali v rámci 17. kola s třetím nejlepším celkem Tuři Svitavy. Ač jsou Svitavy na třetím místě tabulky, Hradec je na domácí půdě silný a vstoupil do utkání velice bojovně.

Do první čtvrtiny vstoupili lépe svěřenci trenéra Lubomíra Peterky, kdy po necelých šesti minutách vedli už o 12 bodů. Svitavští tuři špatně bránili a nechávali Královským sokolům spoustu otevřených střel, což vedlo ke střeleckému koncertu Tresače a Stamenkovice (oba 23 bodů). Sokoli si tedy vypracovali solidní náskok a první čtvrtina skončila rozdílem 9 bodů v jejich prospěch. Začátkem druhé čtvrtiny se karta obrátila. Tuři začali lépe bránit a proměňovat více střel a během druhé a třetí čtvrtiny dokázali zápas obrátit pod taktovkou "guarda" Crandalla (24 bodů). Do čtvrté čtvrtiny Královští sokoli vstupovali s jediným úkolem, dohnat devíti bodovou ztrátu a dotáhnout zápas do vítězného konce. Svitavští tuři byli ale bohužel úspěšnější v proměněných koších a Královští sokoli tak podlehli o 5 bodů.

Body a sestava: Tresač - 23 bodů (trojky 10/5), Stamenkovic - 23 bodů + 8 asistencí, Sedmák - 18 bodů + 7 doskoků, Pekárek - 17 bodů + 8 doskoků, Lošonský - 15 bodů + 3 doskoky, Peterka - 6 bodů + 7 doskoků, Ridgeway, Kantůrek a Mahler bez bodu

Závěrem ještě pár slov k vánoční soutěži o nejhezčí obrázek. Před Vánoci byla vyhlášena soutěž, do které se mohli zapojit děti, které poté měli za úkol nakreslit nejhezčí vánoční obrázek s basketbalovou tématikou. Nejkrásnější obrázek poté vybírali sami hráči Královských sokolů. Soutěž vyhrál Štěpán, kterému ještě jednou blahopřejeme! Za výhru v soutěži strávil Štěpán včerejší zápas na lavičce přímo po boku našich hráčů.