Sokoli padli, ale se ctí, po prodloužení

12. kolo KNBL

Kingspan Královští sokoli : BK Armex Děčín 84 : 90 pp (32:20, 44:39, 61:65, 75:75)

V předehrávce 12. kola jsme přivítali jednoho z favoritů celé soutěže, BK Armex Děčín. Hostující celek jsme zaskočili hned v úvodu utkání precizní obranou, dobrým doskokem a úspěšnou střelbou. Dvanácti bodový náskok jistě nebyl pro našeho soupeře příjemným, zvlášť po té, co v minulém kole překvapivě padl v severočeském derby se Slunetou Ústí nad Labem. Děčín je ale natolik zkušeným týmem (25. sezóna v NBL), že nepropadl panice a postupně, trpělivou prací, snižoval hrozivý náskok. Postupně se také zahříval jejich nejlepší hráč, Lamb Autrey. Poločasové vedení Královských sokolů 44:39 se poměrně brzy rozplynulo a hosté šli ve třetí čtvrtině poprvé v utkání do vedení. To si přinesli na palubovku i do poslední části (61:65). Vytvořili si až osmi bodový náskok, ale domácí nechtěli prodat "kůži lacino". Náskok Děčína dokázali díky trojce Marka Rikala cca 2 minuty před koncem stáhnout na rozdíl jediné střely 72:75. Peter Sedmák ještě více přiblížil rozdíl - 74:75. Jedenáct vteřin před koncem měl k Dispozici 2 trestné hody Bryce Canda, proměnil jeden a bylo srovnáno 75:75.

Za tohoto stavu začalo první prodloužení pro Královské sokoly. Bohužel, hned v úvodu skóroval děčínský Tomáš Pomikálek za 3 body a vzápětí jej napodobil i Ondřej Šiška. Bryce Canda snížil na 78:81 a přišla další světlá chvilka Ondřeje Šišky - 78:84. V utkání se trefil za tři body 3x, z toho 2x v prodloužení - 78:84. Ani tento stav Sokoli nenechali bez odezvy. Minutu dvacet před koncem opět srovnali krok na 84:84. Bohužel, posledních šest bodů si připsal hostující celek a z Hradce Králové si odvezl šťastné vítězství.

Kingspan Královští sokoli bojovali jako lvi, který je symbolem hlavního partnera. Za jejich výkon jim lze pogratulovat. Jak řekl kapitán týmu Ondra Peterka po utkání, není k čemu gratulovat, prohráli jsme. Prohráli, ale po velmi dobrém, bojovném výkonu s týmem, který za posledních 10 sezón KNBL skončil nejhůře na 5. místě. Prohráli po výkonu, za který se nemusí stydět. A to ke gratulaci rozhodně je.

Sestava a body Kingspan Královští sokoli: Peter Sedmák a Marko Rikalo po 17 bodech, oba 1x za 3 body. Peter Sedmák si připsal další double-double když přidal 11 doskoků. Pavol Lošonský 15 bodů, Bryce Canda 9, (2x za 3b) + 10 doskoků, Ondřej Peterka 6, Jan Jiříček 5 (1x za 3b), Dušan Pandula 5, Tomáš Hampl 4, Tomáš Mahler 2, Martin Kolář 2, Jan Mráz do utkání nezasáhl.

Nejlepší střelci Armexu Děčín: Lamb Autrey 21, Ondřej Šiška 15, Pavel Grunt 12, Clint Carlson 11.

Trojky v utkání 5:9, asistence 17:17, Ztráty 11:15, doskok celkem 44:50. Rozhodčí utkání: Robert Vyklický, Vlastimil Kurz a Matěj Záruba.

Velké poděkování patří opět také hradeckému publiku, které tvoří zápas od zápasu lepší a lepší kulisu utkání. Příště vás zveme na vysoce atraktivní duel, východočeské derby Kingspan královští sokoli : BK JIP Pardubice, 15.12.2018